jadid

                                                    سر آغاز هر نامه نام خداست که بی نام او نامه یکسر خطاست


مرکز تخصصی مشاوره و برنامه ریزی آروین

سلام!
(دوست داشتم قبل بیان یه سری نکات مهم حال و هوای بعد کنکورو برات بگم که خدای نکرده تا اعلام نتایج اولیه دست به حرکت خاصی نزنید و کامل به این نکاتی که میگم گوش بدید و اصلا نگران نباشید.)
می دونم الان که داری این دفترچه رو می خونی کنکورتو دادی پس این نکات به دردت می خوره:
عصر بعد از کنکور
یه بدیه کنکور اینه هر چه قدرم خوب از پسش بر اومده باشی باز از خودت راضی نیستی دائم به خودت می گی ای کاش وقتم سر جلسه بیشتر بود ،ای کاش بیشتر می خوندم ،ای کاش کنکور دو ماه دیگه برگزار می شد، ای کاش به حرف استاد و مشاورم گوش می دادم و... البته موجوداتی در این کره خاکی زندگی میکنند که میگن آخیششششش راحت شدما!!!!! که این موجودات ممکنه ازدسته رتبه های زیر 1000 باشند یا از رتبه های بالای 100000 Laughing
یه نکته مهم باید بگم که بدون استثنا بعد کنکور و بعد یه استراحت کوتاه در همون روز بعد کنکور ، و در غروب همون روز یه حال غریبی بهتون دست می ده یه حالی تو مایع های غروب سیزده ،اول مهر ،عصر جمعه، روز شنبه و....
دیده شده طرف حال دپرسی بهش دست داده (البته اونم بهش دست دادها) و شروع کردن به بداخلاقی و در بعضی موارد شروع می کنن به گوش کردن آهنگ های غمگین هر کی ندونه باور نمی کنه غم کنکور فکر می کنن یه شکست عشقی خوردنو افسرده شدن .
مورد داشتیم دیدم که می گما طرف نشسته و ساعت ها گریه کرده (لازم به ذکر است که بگویم دختر وپسر هر دو مد نظر است) در بعضی مواردم شروع کردن به حل سوال برای خودشون چـــــــــــــــــــــــــــرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!1
چرا امسال کنکورو زودتر برگزار کردن ؟؟؟؟؟ چرا بیشتر نخوندم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا عید بیشتر وقت نذاشتم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا امسال سوالا سخت تر بود؟؟؟؟؟ چرا.....
و هی میگن چــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرا؟ ذهنشون پر میشه از این چراها و مغزشون تبدیل میشه به یه چراگاه !!! (پیشنهاد می دم چند تا بز بفرستین تو این چراگاه تا کمی از چمن ها خورده و ذهنتان سبک تر بشه.)
اینجاست که یاد جمله ی زیبا در فیلم از کرخه تا راین می یوفتم که سعید می گفت : خدا من شکایت دارم ؟من شاکیم ؟ پس کو رحمانیتت؟ چرا اینجوری؟ من شکایتمو پیش کی ببرم؟؟؟؟؟
نکته: تمام این اتفاقاتی که در بالا به آن اشاره شد تا 24 ساعت بعد کنکور ادامه داره و بعد اون اثر زیادی از اون باقی نمی مونه مثل ویروس سرما خوردگی می مونه.میاد و اذیت می کنه و زودم میره. مهم اینه از طرف خانواده خیلی جدی گرفته نشه.
البته بگذریم از اون یه دسته ی محدودی از دوستان عزیز داوطلب که فقط و فقط و فقط به عشق کیک و ساندیس سر جلسه خودشونو آماده کردن و هدف دیگه ای نداشتن. می دونم که می دونی که می دونم شما جز این افراد نیستی چون اگر بودی الان این مطلبو مطالعه نمی کردی.
هفته ی اولِ بعد از کنکور:
کلا بعد کنکور به خصوص هفته ی اول دوران بسیار بدیه چون یه سری آدم جلبک صفت، پلشت هی زنگ، زنگ، زنگ که کنکورو چی کار کردی بعد که مطمئن شدن اوضاع اونی نبوده که می خوای با خنده ای مملو از خوشحالی متذکر می شن که من کنکورمو عالی دادمو راضیم جز ده نفر اول نباشم زیر صدم آخرش دیگه زیر 1000 می شم .
واااااااااااااااااااااااااااااای عکسمو جز 10 نفر اول تو تلویزیون دیدی بهم خبر بدیا. الکی مثلا اصلا پی گیر نیستند و خیالشون راحته بگذریم که هر روز مثل دوران مدرسه زنگ می زنن به سازمان سنجش که کی بیام کارنامه مونو بگیرم (البته معمولا این گونه رتبه ای بالای 10000 کسب می کنند(به قول وایبریا من اگه اعتماد به نفس اینارو داشتم با ناخن گیر به اسرائیل حمله می کردم.)اینا همونایی هستند که همیشه رو اعصاب همه بودن همونایی که میگفتند اجازه مشقامونو نمی بینید همونایی که وقتی زنگ می خورد می گفتند اســــــــتاد دوباره توضیح می دین و استادم همه رو نگه می داشت تا دوباره توضیح بده.اینا همونایی هستند که که تو ذهنتون بارها زدیم لهشون کردیم .
یادتون باشه بعد کنکور اصلا، اصلا، اصلا سمت اینا نرین وسعی کنید Alt،Ctrl ،Delete  بزنید اینا از ابولا خطرناک ترن.اگر از شانستون با این موجودات برخورد کردین صبر کنید حرفاشون تموم شه بعد در کمال خونسردی و با یه لبخند ملیح بهشون بگین: what the faz????????????.
حالاتِ بعد از کنکور:
بعداز کنکور معمولا حالت های مختلفی سمت داوطلب میاد:
حالت اول: اینه که میگه: من می دونم قبول نمی شم من از اولشم می دونستم این منو یاد دوست عزیز گرانقدرم گِلام در گالیله می ندازه که همیشه می گفت: (من می دونستم) حالا چه جوری به این نتیجه رسیدن بماند.
حالت دوم: شخص طی چند روز فکر مصصم به خودش قول میده(شایان ذکر است که بگم این قولا تو سه حالت گرفته میشه قبل خواب یا بعد از بیداری تو تخت خواب یا جلوی آینه) از شنبه ی هفته ی دیگه می خونم برای سال بعد؛ سال بعد زیر صد می شم مطمئنم تا اون موقع ده بار می خونمو.... از این قبیل قول ها و وعده ها
حالت سوم: اینه که شخص میگه بی خیال باو میرم سربازی (در مورد پسرها)؛ میرم کلاس کامپیوتر میرم سرکار یا میرم خونه ی بخت (در مورد دخترا) .
البته باید بگم هیچ گل پسری بدون جبر و به دلخواه و خواست قلبی دوران مقدس خدمت سربازیو یا همون دوران معروفی که آدمو مرد می کنه رو به اختیار نرفته.
و در مورد دختر گلیای عزیز باید بگم بشین تا صبح دولتت بدمد.(البته با استثنا ها کاری نداریم و مد نظر ما حدواسط افراد است)
به هر سه دسته دوست عزیز میگم که شدیداً در اشتباه هستید تا اعلام نتایج انجام هر گونه عمل خودسرانه ممنوع می باشد . چون شما از سایر داوطلبین خبری ندارید و شایدم خیلی ها از شما داغون تر باشند پس plz از انجام حرکات ژانگولر جداً پرهیز نمایید. tnx
این موضوع هیچ وقت یادتون نره هر چی بود دیگه تموم شد هر چیا.......
آخه، اگر، اما، چرا نداره یادت باشه برگه پاسختو پر کردی داده رفته و برگشت نداره و دیگه نمی شه چیزیو تغییر داد .
حتی اگه تهِ تهِ تهِ تهِ ذهنت اینه که می خونم برای سال دیگه بهتون میگم که از حالا زوده.
تا اعلام نتایج اولیه به تمام قول هایی که به خودت تو دوران کنکور دادی عمل کن
مثلا 1) کتابی که دوست داریو بخون(الکی مثلا اهل مطالعه هستین بگذریم دو خط درسم به زور می خوندینا)، 2) فیلمی که دوست داشتیو ببین (نه که زمان کنکور اصلا ندیدی و فقط درس خوندی)، 3) سینما و تئاتر برو، 4) فصل گرماست استخر خیلی می چسبه، 5) پارک برو، 6)مسافرت 7) .... همه ی اینارو با یه برنامه ریزی خوب و کنار خانواده و دوستای خوبت انجام بده که هیچی رو دلت نمونه.
که یه دفعه پس فردا سرخورده بشی که از دوران نوجوانیم استفاده نکردمو این حرفا یه وقت نگی نگفتما که به جون خودم ناراحت می شم.
یه خواهش تورو خدا تو این مدت از انجام هرگونه حرکت انتحاری جدا خوداری کنید بذارید اعضای خانواده به خصوص پدرو مادراتون با آرامش زندگی کنند.تنش نداشته باشند الان وقتشه که نشون بدین بزرگ شدبن با درایت عمل کنید.مرسی

خوب عزیزان بریم سر اصل مطلب....

قسمت دوم رو بخونین

نویسنده:م-عابدی/امیر حسین افشار/تیم مشاوره آروین/انتخاب رشته آروین/انتشارات مکتب آروین

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید