jadidحالا نوبت می رسه به پارامترهای بسیار مهم که بــــــــــــــــــــــایــــــــــد به آن توجه کنید:
1- علاقه و رغبت و استعداد:
مهم ترین چیزی که باید به اون توجه کنی علاقه داشتن به رشته ای که می خواهی انتخاب کنی البته بعضی از مواقع علاقه ها محدود میشن اونم به خاطر اینه که از سایر رشته ها اطلاع دقیقی نداری ونمی دونی اصلا چی هستن .
از بچگی وقتی بهمون می گفتن بزرگ شدی می خوای چی کاره بشی زودی می گفتیم دکتر، مهندس و... و این تو ذهنمون موند که بزرگ تر شدیم به عشق وعلاقه ی پزشکی رفتیم سمت تجربی و به عشق مهندس شدن رفتیم ریاضی و.... و این به خاطر رغبتی بود که به این رشته پیدا کرده بودیم.و برامون کشش ایجاد کرده بود.
برای مشخص شدن درست علاقه باید شناخت خودمونو بالا ببریم و صرفا به خاطر اینکه دخترخالم رفته دوستم میره خاله گفته برو عمو میگه پول توشه و چه چه چه دست به انتخاب نزنیم چون اگه علاقه و رغبت شخصی تو اون کار نباشه اون کار به ثمر نمی رسه یعنی ممکنه نیمه کاره رها کنی چون نتونستی ارتباط خوبی با اون برقرار کنی بعد از علاقه نوبت به استعداد که آیا واقعا توانایی انجام اون کارو داری یا نه مثلا علاقه به پزشکی داری رغبتم داری ولی از خون و جراحت می ترسی! این میگه استعداد این کارو نداری پس باز نمی تونی در این زمینه موفق باشید یا عشق خلبانی دارید ولی ترس از ارتفاع هم داری این دو با یکدیگر سازگار نیست.   

علاقه و رغبت و استعداد همیشه در کنار هم معنا پیدا میکنه.
برای اینکه متوجه بشی آیا در این زمینه ها با توجه به انتخابی که داشتی می تونی موفق بشی یا نه مرکز تخصصی مشاوره و برنامه ریزی آروین قبل انتخاب رشته از شما یک تست می گیرند این تست میزان توانایی و علاقه شما رو مشخص می کنه(قابل ذکر است این تستو هر جای دیگه بخوان از شما بگیرن حداقل 150 هزار تومان هزینه دریافت می کنند اما مرکز تخصصی مشاوره و برنامه ریزی آروین این تست را جز پکیج انتخاب رشته شما قرار داده و رایگان است.) تا بتوانند با توجه به علاقه و رغبت و استعداد و..... انتخاب عالی برای شما انجام دهیم.

همین طور برای آشنایی بیشتر شما با رشته های دانشگاهی وانتخاب رشته صحیح،معرفی رشته ها در سایت قرار داده شده که با کلیک روی رشته خودتون میتونین با رشته های مورد نظر آشنا بشین.البته معرفی رشته ها همچنان ادامه داره و رشته های دیگه هم اضافه میشه.....

معرفی رشته های ریاضی-معرفی رشته های تجربی-معرفی رشته های انسانی2- آینده شغلی
یکی از عوامل مهم که باعث می شه همیشه به انتخاب خودت افتخار کنی و مطمئن باشی پشیمون نمی شی اینه که آینده شغلی مناسبی داشته باشی که به قول بعضی از دوستان که متذکر می شن نشی لیسانسه بیکار البته اگه جز افرادی هستی که دنبالِ علاقه هستی و موقعیت شغلی براتون خیلی اهمیت نداره می تونید این پارامترو نادیده بگیری به شرطی که قصد اینو نداشته باشی با توجه به رشتتون وارد بازار کار بشی ویا اینکه کاملاقید کار کردنو زده باشی.

گروه آموزشی آروین-انتخاب رشته تخصصی آروین-مشاوره آروین-انتشارات مکتب آروین

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید