jadid

ادامه از قسمت قبلی....
3- دور یا نزدیک بودن دانشگاه
قبل از رسیدن روز انتخاب رشته به این نکته خوب فکر کن یکی از عوامل مهم مشخص کردن شهر و دانشگاه است که می تونی بری شهرستان یا نه اگر می تونی کدوم شهرها که لازم حتما حتما حتما حتما در این مورد با خانوادت مشورت کنی .
(در صورت قبولی در دانشگاه سراسریروزانه در صورتی که نخوای بری تا دو سال حق شرکت در کنکور رو نداری حتی اگه بری و انصراف بدی.)
به این نکته حتما توجه کنید مدنظرتون دقیقا چیه و دفترچه ی انتخاب رشته رو کامل مطالعه کن .
روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور، آزاد، پردیس و.... هر چی که مد نظر دارید نوشته و روز انتخاب رشته همرات باشه تا مشاور بتونه انتخاب بهتری برات داشته باشه .در بعضی از مواقع دور یا نزدیک بودن دانشگاه مطرح نیست مهم اعتبار دانشگاس بازم تاکید می کنم با مشورت با خانواده انتخاب نمایید.
اگه از اعتبار دانشگاه ها اطلاع نداری می تونی تو سایت ما   رتبه بندی دانشگاه هارو ببینی.
4- الویت بندی
موقع انتخاب رشته اولویت بندیت در انتخاب رشته به چه صورتی است؟؟؟
1-دانشگاه خاصی مد نظر دارید ؟ مثلا فقط و فقط می گی دانشگاه تهران می خوام هر رشته ای باشه .
2-رشته ی خاصی می خوای؟ مثلا براتون مهمِ فقط تو رشته ی ژنتیک قبول بشید کدوم دانشگاه اصلا برات مهم نیست.
3- و.....
در انتخاب به علاقه و استعداد و.... توجه داشته باش .
اگه فقط برات مهمه قبول بشی نگران نباش چون با شرایطی که در حال حاضر هست احتمال قبولی همه ی افراد وجود داره یکی پزشکی و مکانیک دانشگاه تهران قبول میشه یکی دیگه هم رشته ی تشخیص لامپ سوخته از دانشگاهی نزدیک مرز .
5- شناخت
بعد از مراحل بالا نوبت به شناخت کافی از رشته می رسه که در پارامتر یک هم کمی به آن اشاره شد شناخت داشتن در مورد رشته بسیار مهم است که بدونی با حدود چه رتبه ای می تونی چی قبول بشی و انتخابی که داشتی دارای چه درس هایی هست .
تو این مورد هم ما کمکت کردیم می تونی تو سایت ما  در مورد رشته و حدود تقریبی رتبه ها اطلاعات خیلی خوبی به دست بیاری.
(خدا حفظمون کنه چه قده خوبیم ما)

6- شرایط خانوادگی
از مسائل بسیار مهمِ این قضیه بیان کننده اینه که با توجه به رعایت تمام پارامترهای قبل و در صورت قبولی در دانشگاه شرایط اقتصادی خانواده این امکانو داره تا بتونی در شهرستان بدون مشکل ادامه تحصیل بدی یا نه .
خوش بینانه به این قضیه نگاه نکن شاید دانشگاهی که قبول شدی خوابگاه نداشته باشه وخانواده باید خرج یه زندگی دیگه رو پرداخت کنه. با دید باز به این قضیه نگاه کن.
به عبارتی این مورد را کامل در نظر بگیرین که خدای نکرده به خاطر مشکلات مالی نتونی ادامه تحصیل بدی.تو انتخاب رشته یه کم حواستون به پدراتون هم باشه...

ادامه در قسمت بعدی

امیر حسین افشار/مشاور برتر کنکور/مشاور انتخاب رشته/گروه آموزشی آروین/مرکز تخصصی انتخاب رشته آروین/انتشارات مکتب آروین

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید