سلام

به زمان انتخاب رشته کنکور 96 نزدیک می شویم.

در این روزها به قول آقای مهران مدیری میبینیم که کم کم تمام فلافلی ها و.... جمع می کنن و مرکز انتخاب رشته باز میکنن با سال ها تجربه!!!!!

البته معدود هم هستن همکارانی که در امر انتخاب رشته تجربه و تعهد لازم را دارند و فقط به خاطر یک مشت دلار با سرنوشت دانش آموزان بازی نمی کنند.

در انتخاب رشته کنکور توجه به چند نکته ضروری است:

1- قبل از شروع انتخاب رشته با رشته های دانشگاهی و حدود رتبه قبولی در آنها آشنا شوید.در سایت تمام رشته ها با حدود رتبه قبولی قرار داده شده است.

2-ظرفیت ها هر سال در دفترچه تغییر می کند بنابراین به نرم افزار های انتخاب رشته نمی توان اعتماد زیادی کرد.

3-در مهلت انتخاب رشته کنکور تغییراتی در دفترچه به صورت اصلاحیه اعمال می شود که با خبر بودن از آن ها در قبولی شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

4-اطلاع از ضوابط و مقررات انتخاب رشته در رشته های خاص،رشته های روزانه،شبانه،بین الملل بسیار مهم است و تاثیر گذار.

5-در برخی رشته ها شما میتوانید در کارشناسی ارشد یا همان در ترم های اولیه به رشته های بهتر تغییر رشته بدهید که مشاور آگاه می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

6-در برخی دانشگاه ها شما می توانید در 2 رشته همزمان تحصیل نمایید که ............

7-مشاور انتخاب رشته حرفه ای می تواند شما را با رتبه های بدتر در رشته هایی بهتر نسبت به هم رتبه ای هاتان قبول کند.

8-اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته باشید با مشورت با مشاور انتخاب رشته حرفه ای می توانید رشته هایی را انتخاب کنید که به راحتی پذیرش بگیرید.

9-انتخاب رشته هزینه نیست چون قرار است باقی زندگی خود را با آن رشته زندگی کنید.بنابراین سرمایه گذاری است. با انتخاب مشاور انتخاب رشته حرفه ای درست سرمایه گذاری کنید.

10-انتخاب رشته دستی با توجه به دفترچه جدید و توسط یک مشاور حرفه ای قبولی شما را تضمین خواهد کرد.

11-مراکز انتخاب رشته ای که تعداد زیادی داوطلب را انتخاب رشته می کنند از دقت لازم در انتخاب رشته برخوردار نیستند ودر بسیاری موارد اغلب مراحل انتخاب رشته را دانشجویان انجام می  دهند که از تجربه کافی برخوردار نیستند.

12-انتخاب رشته کنکور عملی کاملا تخصصی و حرفه ای است.با انتخاب رشته درست تیر خلاص کنکور را بزنید.اگر درست انتخاب رشته نکنید باید یک عمر حسرت بخورید.مشاور انتخاب رشته خود را درست انتخاب کنید.بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور کسی است که انفرادی برای شما انتخاب رشته را انجام دهد. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید