jadid

 

سلام به اولیا و دانش آموزان عزیز

انتخاب رشته دبیرستان در سیستم نظام جدید آموزشی بسیار با اهمیت است؛دلیل این اهمیت نیز واضح است که سرنوشت دانش آموز و فرزند عزیزمان در آینده و تحصیل،انتخاب شغل و درآمد و ازدواج و..... همگی به این انتخاب بستگی دارد.هر چند اگر در اشتباهی در این انتخاب صورت گرفته باشد می توان آن را در دبیرستان با تغییر رشته جبران کرد اما همین تغییر رشته هم دردسر های خود را دارد و نوجوان را دچار سرخوردگی و استرس می کند.

در سال نهم متوسطه اول توسط مشاوران آموزش و پرورش هدایت تحصیلی صورت می گیرد که مبنای آن بیشتر بر حسب نمرات دانش آموزان،نظر اولیا و نظر مربیان و دبیران و کادر مدرسه می باشد که دانش آموزان را به شاخه های کار و دانش،فنی و حرفه ای،معارف اسلامی،ریاضی و فیزیک،تجربی و انسانی هدایت می کنند.

اما در این انتخاب رشته و هدایت تحصیلی مشکلات و نواقصی وجود دارد که باید آن ها را لحاظ کرد.

یکی از این مشکلات و نواقص عدم برگزاری تست های روانشناسی و روانشناختی برای شناخت علاقمندی ها و روحیات داوطلب است.همچنین بسیاری از دانش آموزان در سال آخر ممکن است به دلیل ضعف دبیر در انتقال مطالب در درس ریاضی یا علوم نمره خوبی نگرفته باشد یا بسیار دیده شده است که به علت بیماری یا دلایل دیگر افت تحصیلی در سال آخر رخ داده باشد اما این نمرات و سوابق تحصیلی دلیلی بر عدم توانایی دانش آموز در تحصیل در رشته خاصی نمی باشد.

بنابراین علاوه بر مواردی که در دبیرستان های متوسطه اول برای هدایت تحصیلی و انتخاب رشته انجام میشود،احتیاج به انجام تست های مختلف و مشاوره با یک مشاور تحصیلی با تجربه هم هست.

همچنین قبل از انجام انتخاب رشته دانش آموز باید با رشته های دانشگاهی تا حدودی آشنا شود و از بازار کار آن ها آگاهی داشته باشد.البته باز هم با مشاوره با یک مشاور تحصیلی آگاه و انجام روش های آینده پژوهی می توان انتخاب رشته کاملا منطقی و صحیحی را انجام داد تا موفقیت در آینده تضمین شود.

برای آگاهی از شرایط انتخاب رشته و تحصیل در خارج از کشور می توانید از سایت مهاجرت تحصیلی همسفر به نشانی http://hamsafarnews.com بازدید نمایید.

برای رزرو وقت مشاوره با شماره های 02144174467-09208085905 تماس حاصل فرمایید.

bb11

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید