jadid

 

هر چند سال یک بار شاهد تغییرات کتاب های درسی در سطح کلی و هر ساله شاهد تغییرات جزیی در این کتب می باشیم.

البته در بسیاری از مواقع این تغییرات با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی ضروری است.اما گاهی اوقات نیز این تغییرات صرفا جنبه نمایشی دارد.یعنی اینکه فقط ترتیب مباحث عوض شده اند و یا اینکه چند تمرین ار سالی به سال دیگر کوچ کرده اند.

اما نکته بسیار جالبی که در تغییرات کتاب نظام جدید به چشم می خورد این است که در سال های قبل طراحان کنکور و کتاب های کمک آموزشی از کتب درسی برای ایده های طراحی سوال استفاده می کردند اما الان در کتاب های درسی می بینیم که از سوالات کنکور یا ایده هایی که در کنکور های آزمایشی و حتی کتاب های کمک آموزشی سطح بالا دیده شده است در تالیف کتاب و یا طراحی تمرینات کتاب استفاده گردیده است.

در کتاب های ریاضی جدید رشته ریاضی  تجربی  در ساال دهم  تغییرات چندانی مشاهده نمی شود.اما در سال یازدهم در هر دو رشته که به اسامی ریاضی2 تجربی و حسابان 1 نامگذاری شده است حجم زیادی از مطالب در کتاب قرار گرفته است که برای یک دبیر در مدارس عادی و زمان مقرر شده زمان کافی نخواهد بود.

در رشته انسانی هم کلا در پایه دهم و یازدهم نسبت به کتاب های قبل شاهد سخت تر شدن تمرینات کتاب،اضافه شدن منطق ریاضی به کتاب درسی انسانی هستیم.همچنین در قسمت آمار نیز مطالب جدید و کاربردی به کتاب انسانی اضافه گردیده است که باعث پیچیدگی تدریس برای دبیران گرامی میشود.

به همین منظور مجموعه ای تصویری (دی وی دی آموزشی ) برای این دروس تهیه گردیده که تمام نکات کتاب درسی و حتی نکات تستی کتاب به صورت تستی و تشریحی توسط یکی از بهترین اساتید و طراحان ایران تالیف گردیده است.در این مجموعه به سوالات کتاب های درسی نیز پاسخ داده شده است که دانش آموزان با استفاده از رونویسی از یکدیگر یا کتاب های حل المسایل قدرت تفکر و یادگیری خود را از بین نبرند و با آموزش کافی از این فیلم ها به یادگیری بپردازند.

برای سفارش فیلم ها و کتاب ها با شماره 44174467-021 تماس حاصل فرمایید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید