jadid

سلام بر دانشجوهای آینده!

امیدوارم که مطالب انتخاب رشته گذشته و معرفی رشته های دانشگاهی رو خونده باشین و اطلاعات کافی در مورد رشته ها پیدا کرده باشین.

در این مقاله میخوام انواع انتخاب رشته برای کنکور توضیح بدم.

1-انتخاب رشته سنتی:

در این نوع از انتخاب رشته عده ای از اقوام،دوستان،آشنایان دور هم جمع می شوند وهر کدام پیشنهاداتی به انتخاب رشته شونده ارائه می دهند.مانند توضیحاتی در مورد احتمال قبولی،بازار کار و... (به علت اینکه شما را با سال های قبل مقایسه می کنند که با توجه به تغییر ظرفیت دانشگاه ها این انتخاب رشته دچار خطای بسیاری خواهد بود.به طور مثال در کنکور 93 رتبه 8و9 منطقه 3 در رشته انسانی(جنسیت زن) در رشته حقوق دانشگاه تهران پذیرفته نشدند،اما در سال های قبل 93 رتبه های تا 20 هم در این رشته و دانشگاه پذیرفته می شدند.)

2-انتخاب رشته با جمع آوری اطلاعات از سایت ها:

این حالت کمی اصولی تر از انتخاب رشته سنتی است.در این نوع انتخاب رشته میتوان با مراجعه به سایت های مختلف از حدود رتبه های قبولی سال های قبل مطلع شد و با توجه به ین اطلاعات انتخاب رشته کرد.اما با توجه به تغییر ظرفیت در پذیرش دانشگاه ها که در قسمت قبل به آن اشاره کردم،باز هم احتمال اشتباهات جبران ناپذیر در انتخاب رشته هست.

3-انتخاب رشته کامپیوتری-نرم افزار

این نوع از انتخاب رشته از دو نوع قبل یهتر است اما در این مورد هم خطاهای زیادی وجود دارد.علت این خطاها:

1-در نوشتن این نرم افزار ها از اطلاعات کنکور سال های گذشته استفاده شده است و معمولا به دلیل اینکه اطلاعات تغییر ظرفیت دانشگاه ها همراه با دفترچه کنکور منتشر می شود این نرم افزار ها به طور کامل به روز رسانی نمی شوند.بنابراین مانند روش قبل خطا دارند.

2-این نرم افزار های انتخاب رشته نمی توانند علایق دانش آموز را به طور صحیح پوشش دهند.

3-در این نرم افزارها برای یک محدوده رتبه رشته های یکسانی پیشنهاد می شود مثلا برای کلیه کسانی که رتبه خود را 1000 تا 1100 وارد کنند انتخاب رشته یکسانی پیشنهاد می گردد که همین موضوع باعث کم شدن احتمال قبولی در این رشته ها خواهد شد.

4-انتخاب رشته دستی

در این نوع انتخاب رشته که باید فقط توسط مشاور انتخاب رشته حرفه ای صورت بگیرد،مشاور انتخاب رشته با توجه به تغییر ظرفیت دانشگاه،علایق دانش آموز،دانشگاه و شهرهایی که میتواند در آنجا ادامه تحصیل دهند،بازار کار و... برای دانش آموز انتخاب رشته انجام میدهد و آینده او را تضمین می کند.

هشدار: در انتخاب مشاور انتخاب رشته دقت کافی را به خرج دهید......

برای رزرو انتخاب رشته توسط بهترین مشاور انتخاب رشته تهران با شماره 44174467 تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید