خداحافظ مدارس تیزهوشان

طی خبری ازسوی معاونت مدارس استعدادهای درخشان یا همان سمپاد تا 10 سال آینده این مدارس از سیستم آموزش کشور حذف خواهند شد.

چرا مدارس تیزهوشان تاسیس و چرا حذف خواهند شد؟؟؟؟!!!

پاسخ به این پرسش تا حد بسیار زیادی از نگرانی اولیا محترم کم میکند.

هدف از تاسیس مدارس سمپاد جذب دانش آموزان با استعداد،اختصاص دادن فضا وامکانات بیشتر از دانش آموزان عادی،اختصاص دبیران برتر هر شهر به این دانش آموزان ودر نتیجه قبولی آنها در دانشگاههای معتبر وخدمت بیشتر به کشور بود.

اما.....

متاسفانه در چند سال گذشته،بهره وری مدرسه های سمپاد به شکل چشمگیری کاهش پیدا نموده که دلایل متعددی دارد. از جمله آنها میتوان به تبدیل آنهابه ویترین تبلیغاتی برای برخی باند های آموزشی به خصوص در شهر تهران اشاره کرد.با تاسیس مدارس خوب غیر انتفاعی که مسئولیت تامین بودجه با خودشان است نه با دولت ، با بالا بردن بهره وری و با برنامه ریزی فوق العاده منظم تر از مدارس سمپاد هم در المپیادها وهم در کنکور سراسرس نتایج بهتری بدست 

اورده اند.

نکته دیگر ان است که با تمام هزینه هایی که دولت وملت برای این دانش آموزان نخبه میپردازند،معدود خروجی های موفق آنها در المپیاد یا کنکور قبل از گرفتن حتی مدرک لیسانس سر از آمریکا و اروپا در میآورند وعملا هیچ خدمتی به مردم مملکت خورد نمیکنند.  

شما اولیا عزیز :

مطمئنا با انتخاب مدرسه یا دبیرستان خوب غیرانتفاعی نتیجه بسیار بهتری از مدارس تیزهوشان خواهید گرفت.

اگر  فرزندی با ضریب هوشی بالا را به دانشگاه معتبر بفرستیم کار خاصی انجام ندادیم.اصل این است که دانش آموز متوسط وضعیف به دانشگاه خوب راه پیدا کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید