jadid

 

 

سلام به همه دانش آموزان دبیرستان،داوطلبان کنکور کارشناسی،داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد

دوستان عزیز

از اهمیت محاسبات کنکور تقریبا همه مطلع هستید،اما در این مقاله کمی بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

اغلب انسان ها به علت عدم تکرار یا برخورد روزمره در خیلی از موارد پیش پا افتاده دچار فراموشی میشوند.مثلا اگر از پدر یا مادر خود تعداد استان های ایران یا مثلا همسایگان شمالی کشور را بپرسید، جواب صحیح نخواهید گرفت.علت این موضوع عدم تکرار و بایگانی شدن آن در حافظه است.اغلب دانش آموزان ودانشجویان به علت عدم تکرار و استفاده از ماشین حساب برخی مباحث ساده مانند جذر،مخرج مشترک،محاسبات اعداد اعشاری و.... را فراموش کرده اند و یا اینکه در انجام آنها سرعت لازم را ندارند؛اما در جلسات امتحان،کنکور،و بسیاری از دروس در کنکور ارشد استفاده از ماشین حساب مجاز نخواهد بود.

در درس شیمی،رشته ریاضی کنکور 94، هفتاد درصد سوالات دارای محاسبه بودند.این درصد در دروس فیزیک وریاضی تقریبا 100 درصد بود.

در کنکور کارشناسی ارشد هم در رشته هایی مانند رشته های مدیریت و حسابداری با توجه به اینکه اغلب دانشجویان از رشته های علوم انسانی در کنکور شرکت میکنند و اغلب آنها از دبیرستان به بعد در انجام این اعمال ریاضی تمرینی نداشته اند دچار مشکل میشوند.این امر به خصوص در داوطلبان رشته mbaو مدیریت اجرایی مشهودتر است به علت اینکه رقابت سختتری در این دو رشته حاکم میباشد.

تقویت محاسبات ریاضی:

اولین پیشنهاد عدم استفاده از ماشین حساب میباشد.همیشه چرکنویس هنگام حل سوالات دروس فیزیک وشیمی در کنارتان باشد.اگر در انجام محاسبات دچار مشکل شدید باید با تمرین و حوصله به تکرار بپردازید.برای تمرین بیشتر از قسمت تمرین محاسبات کتاب هندبوک محاسبات انتشارات مکتب آروین کمک بگیرید.

اگر برخی مباحث را فراموش کرده اید از کتاب هندبوک محاسبات انتشارات مکتب آروین کمک بگیرید.در کتاب هندبوک محاسبات آروین مباحث مورد نیاز موجود است.

برای انجام محاسبات سریع،تکنیک هایی موجود است که این تکنیک ها هم در کتاب هندبوک محاسبات آروین موجود است.

توصیه به دانش آموزان دبیرستانی:

دوستان عزیز که در دبیرستان مشغول به تحصیل میباشید!لطفا از همین حالا محاسبات خود را تقویت کنید.تقویت محاسبات ریاضی هم باعث بهبود نمرات شما در امتحانات دبیرستان،هم امتحانات نهایی و هم کنکور خواهد شد.بنابراین با تهیه کتاب هندبوک محاسبات انتشارات مکتب آروین این مسیر را برای خود هموار کنید.

انتشارات مکتب آروین,کتاب هندبوک محاسبات,کارشناسی ارشد,کنکور,کتاب کنکور,کتاب تست,تقویت محاسبات ریاضی,mba,کارشناسی ارشد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید