jadid
معرفی رشته فلسفه:
اگر علاقه مند هستید در مورد مسائلی بررسی کنید که در علوم تجربی به آن پاسخی داده نشده این رشته برای شما بسیار مناسب است ؛به طور مثال در علم نجوم در مورد ستاره ها مطالعه می شود یا یک گیاه شناس فقط در مورد گیاهان به مطالعه می پردازند ولی در فلسفه درمورد 1- از خدا تا انسان، 2- روح، 3- موجودات ماورا ،4- مادی بودن موجودات و..... صحبت می شود.
این رشته در مورد تمام مسائل وتمام امور موجود در هستی  وجود دارد بحث می کند حتی پرسش هایی که علم به آن پاسخی ندارد.
دارای دو نوغ فلسفه هستیم 1- فلسفه غربی ،2- فلسفه اسلامی
فلسفه غرب بیشتر در مورد  سیر تاریخی است اما فلسفه اسلامی بر اساس مکاتبی که وجود دارد مانند فلسفه 1- مشّاء،2- اشراق ،3- ملاصدرا به مطالعه و بررسی می پردازند.
فلسفه دارای اهمیت بالایی است در ارتقا سطح جامعه دارد و هر جامعه ای احتیاج دارد تا افرادی با این  شیوه تفکرداشته باشد
یکی از راه های افزایش موفقیت در این رشته علاقه مند بودن به ریاضیات و مباحث ریاضی است زیرا پلی مناسب برای رفتن به طرف فلسفه است.

دروس اصلی و تخصصی:
1- منطق‌ قديم‌،2- منطق‌ جديد،3- منتخب‌ متون‌ كلامي‌ و فلسفي‌،4- تاريخ‌فلسفه‌اسلامي‌،5- علم‌ كلام‌،6- فلسفه‌ اسلامي‌،7- فلسفه‌ اخلاق‌ در تفكر غربي‌،8- اخلاق‌ در تفكر اسلامي‌،9- عرفان‌ نظري‌،10- تاريخ‌ فلسفه‌ يونان‌،11- تاريخ‌ فلسفه‌ قرون‌ وسطي‌ تا رنسانس‌،12- تاريخ‌ فلسفه‌ از "بيكن" تا "هيوم"‌،13- تاريخ‌ فلسفه‌ از "كانت" تا نيمه‌ دوم‌ قرن‌ نوزدهم‌،14- تاريخ‌ فلسفه‌ جديد و معاصر،15- فلسفه‌ معاصر و مكاتب‌ جديد قرن‌ بيستم‌،16- متون‌ فلسفي‌ به‌ زبان‌ خارجي‌،17- متون‌ فلسفي‌ به‌ زبان‌ عربي‌ ،18- متافيزيك‌ در غرب‌،19- فلسفه‌ علوم‌
میانگین رتبه های قبولی در سال گذشته در رشته فلسفه حدودا 3200 است.برای انجام انتخاب رشته اصولی اولین قدم،آشنایی با رشته های دانشگاهی است.با انجام انتخاب رشته توسط مشاور انتخاب رشته حرفه ای،قبولی خود را در انتخاب رشته کنکور 94 تضمین کنید.

امیر حسین افشار,بهترین مشاور انتخاب رشته,مشاور انتخاب رشته 94,انتخاب رشته دستی,مشاوره انتخاب رشته کنکور 94

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید