jadidدرباره ی رشته تکنسین پروتزهای دندانی:
دانشجو این رشته باید توانایی لازم برای کارکردن در1- لابراتوارها،2-آزمایشگاه ها،3- و....  را داشته باشد.
دانشجوی این رشته بعد از فارغ التحصیل شدن توانایی ساخت انواع 1-دندان ها ی مصنوعی 2-پروتز ثابت 3-پروتز متحرک 4-پلاک های ارتودنسی و.... را دارد این از جمله مشاغلی است که بازار کار خوبی دارد و بعد ا زاتمام درس می تواند د رلابراتوارهای دولتی ویا شخصی ومراکز درمانی و... مشغول به کا رشود.

دروس تخصصی:
1-بيوشيمي نظري،2- آناتومي دندان نظري و عملي،3- آسيب‌شناسي،4- ميكروب‌شناسي نظري 5-میکروب شناسی عملي،6- بافت‌شناسي نظري،7- بافت شناسی عملي،8- آناتومي عمومي نظري ،9-آناتومی عمومی عملي، 10-بهداشت خانواده، 11-فيزيك،12-پروتز كامل نظري و عملي، 13- پروتز پارسيل،14- ارتودنسي نظري عملي، 15-استاتيك نظري و عملي،16- اوكلوژن نظري و عملي،17- لابراتوار اختصاصي،18- پروتزهاي اطفال و ارتودنسي نظري و عملي،19- مواد دندان نظري و عملي
با توجه به قبولی های سال گذشته میانگین رتبه قبولی در این رشته در تهران 3500 است.البته در دانشگاه آزاد،غیر انتفاعی و پیام نور با رتبه های بالاتر نیز احتمال قبولی بسیار زیاد است.
 با توجه به تغییرات ظرفیت  پذیرش درکنکورهرسال که توسط سازمان سنجش کشور صورت میگیرد،انتخاب رشته دستی توسط مشاور حرفه ای احتمال قبولی در رشته های بهتررا افزایش میدهد.
انتخاب رشته دستی بدین معنی است که مشاور حرفه ای با در نظر گرفتن ظرفیت جدید رشته ها درانتخاب رشته همان سال در هر رشته،اقبال عمومی هر سال داوطلبان وشرایط بومی گزینی که هر ساله به طور متفاوت اعمال میشود،دست به انتخاب رشته کاملا شخصی برای هر فرد منطبق بر علایق شخصی میزند که این موضوع در انتخاب رشته های کامپیوتری با ضریب خطای بسیار زیادی همراه است.از این رو به داوطلبان توصیه میشود که حتما با انتخاب رشته توسط یک مشاور حرفه ای،انتخاب رشته و موفقیت خود را در آینده تضمین کنید.

نویسنده:مهندس امیر حسین افشار- بهترین مشاور انتخاب رشته-مشاور کنکور-مدرس و مولف کنکور-انتشارات مکتب آروین-انتخاب رشته-مشاور انتخاب رشته کنکور

دیدگاه‌ها   

+6 #1 Mary 1396-07-18 05:14
سلام میخواستم بدونم برای قبولی آزاد تو رشته ی تکنسین پروتز دندانی باید حدودا چه رتبه ای بیارم ؟
‌واینکه آیا این رشته میشه بدون کنکور ثبت نام کرد یا نه
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید