jadidتکنولوژی پزشکی هسته ای
رشته پزشکی هسته ای عبارتست از تمام  اقدامات وفعالیت های  1-تخصصی، 2-تشخیصی ،3-درمانی در 2 حیطه بالینی و پاراکلینیکی که در این رشته از مواد رادیواکتیو استفاده می کنند. فارغ التحصیلان این رشته زیر نظر متخصصان مراکز تشخیصی و درمانی و در مراکز آموزش مربوط با بیماران خاص که از داروهای رادیواکتیو استفاده می کنند آموزش های لازم را به آنها می دهند تا دربرابر اشعه یون ساز ایمن باشند.
این رشته جز رشته های روبه رشد است ودر افرادی این رشته را انتخاب می کنند می توانند در 1- بیمارستان ها 2- مراکز بهداشتی درمانی 3- آزمایشگاه های پزشکی هسته ای چه دولتی و خصوصی فعالیت نمایند.بنابراین به دانش آموزان علاقمند توصیه میشود،این رشته را به عنوان یکی از اولویت ها در انتخاب رشته خود قرار دهند.دروس این رشته عبارتند از:
دروس پایه:
1-فیزیک عمومی،2- آناتومی (تشریح انسانی)،3- فیزیولوژی انسانی  فیزیوپاتولوژی، 4-اخلاق پزشکی، 5-کمک‌های اولیه و مراقبت از بیمار،6- اصطلاحات و کلیات پزشکی، 7-بافت‌شناسی و آسیب‌شناسی.
دروس اصلی و تخصصی:
1-فیزیک تشعشع و مواد رادیواکتیو،2- آمار و ریاضی،3- رادیو بیوشیمی و رادیو فارماکولوژی، 4-رادیو بیولوژی،5- حفاظت در برابر پرتوها،6- دوزیمتری پرتوها،7- اصول کامپیوتر، 8-شناخت دستگاه‌های پزشکی هسته‌ای،9- روش‌های پزشکی هسته‌ای، 10-اصول تاریکخانه و ارزیابی تصاویر،11- کارآموزی در عرصه بیمارستانی
با توجه به قبولی های سال گذشته میانگین رتبه قبولی در این رشته در تهران 2200 است.البته در دانشگاه آزاد،غیر انتفاعی و پیام نور با رتبه های بالاتر نیز احتمال قبولی بسیار زیاد است.
 با توجه به تغییرات ظرفیت پذیرش درکنکورهرسال که توسط سازمان سنجش کشور صورت میگیرد،انتخاب رشته دستی توسط مشاور حرفه ای احتمال قبولی در رشته های بهتررا افزایش میدهد.
انتخاب رشته دستی بدین معنی است که مشاور حرفه ای انتخاب رشته با در نظر گرفتن ظرفیت جدید رشته ها درانتخاب رشته همان سال در هر رشته،اقبال عمومی هر سال داوطلبان وشرایط بومی گزینی که هر ساله به طور متفاوت اعمال میشود،دست به انتخاب رشته کاملا شخصی برای هر فرد منطبق بر علایق شخصی میزند که این موضوع در انتخاب رشته های کامپیوتری با ضریب خطای بسیار زیادی همراه است.از این رو به داوطلبان توصیه میشود که حتما با انتخاب رشته توسط یک مشاور حرفه ای،انتخاب رشته و موفقیت خود را در آینده تضمین کنید.

نویسنده:مهندس امیر حسین افشار- بهترین مشاور انتخاب رشته-مشاور کنکور-مدرس و مولف کنکور-انتشارات مکتب آروین-انتخاب رشته-مشاور انتخاب رشته کنکور

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید