jadidمعرفی رشته تکنولوژی تولیدات دامی:
از مشکلات مهم درصنعت دام داری که سبب کاهش تولیدات مربوط به دام وطیورمی شود این است که از فرآیندهای قدیمی و سنتی دراین کاراستفاده می کنند.
این رشته اطلاعات لازم را برای انجام کارهای عملی دردامداری ها و مرغداری ها و تهیه شرایط و امکانات لازم جهت نگهداری دام و طیورو.... را فرا می گیرند.  
با انتخاب این رشته فارغ‏‎التحصیلان می‎توانند در 1- سازمان گسترش خدمات تولیدی، 2- مراکز خدمات کشاورزی،3- روستایی و عشایر، 4-شرکت‎های کشت و صنعت، 5-واحدها‎ی تولیدی،6- جهاد کشاورزی،7- بنیاد جانبازان، 8- بخش خصوصی فعالیت کنند.اگر به کارآفرینی علاقه داشته باشید با انتخاب این رشته در انتخاب رشته دانشگاه خود،میتوانید به آینده درخشان مالی امیدوار باشید.این رشته از رشته های درآمد زا است.


دروس اصلی و تخصصی:
1-زراعت عمومی،2- اقتصاد کشاورزی و تعاون،3- مدیریت حسابداری و بازاریابی،4- میکروب‎شناسی،5- مرتع و مرتعداری،6- عملیاتش کشاورزی، 7-دامپروری،8- فارما کولوژی (داروهای دامی)،9- بیماری‎های عفونی دام وطیور،10- بیماری‎های انگلی دام و طیور،11- خوراک و خوراک دادن،12- بهداشت دام،13- بیماری‎های مشترک انسان ودام،14- تلقیح مصنوعی و تشخیص آبستنی،15- رکوردگیری و نمونه برداری در دامپروری، 16-طراحی ساختمان‎های دامپروری،17- زنبورداری،18- کار آموزی،19- کارورزی

با توجه به قبولی های سال گذشته میانگین رتبه قبولی در این رشته در تهران 14220 است.البته در دانشگاه آزاد،غیر انتفاعی و پیام نور با رتبه های بالاتر نیز احتمال قبولی بسیار زیاد است.
 با توجه به تغییرات ظرفیت پذیرش درکنکورهرسال که توسط سازمان سنجش کشور صورت میگیرد،انتخاب رشته دستی توسط مشاور حرفه ای احتمال قبولی در رشته های بهتررا افزایش میدهد.
انتخاب رشته دستی بدین معنی است که مشاورحرفه ای انتخاب رشته با در نظر گرفتن ظرفیت جدید رشته ها درانتخاب رشته همان سال در هر رشته،اقبال عمومی هر سال داوطلبان وشرایط بومی گزینی که هر ساله به طور متفاوت اعمال میشود،دست به انتخاب رشته کاملا شخصی برای هر فرد منطبق بر علایق شخصی میزند که این موضوع در انتخاب رشته های کامپیوتری با ضریب خطای بسیار زیادی همراه است.از این رو به داوطلبان توصیه میشود که حتما با انتخاب رشته توسط یک مشاور حرفه ای،انتخاب رشته و موفقیت خود را در آینده تضمین کنید.

نویسنده:مهندس امیر حسین افشار- بهترین مشاور انتخاب رشته-مشاور کنکور-مدرس و مولف کنکور-انتشارات مکتب آروین-انتخاب رشته-مشاور انتخاب رشته کنکور

 

دیدگاه‌ها   

0 #1 یوسف 1396-09-06 21:18
سلام،من به پرورش اسب علاقه ی شدیدی دارم ،میخوام ببینم اگه وارد رشته ی علوم دامی بشم اینده ای دارم ،سرمایه ی کافی ندارم اما میخوام از تابستان امسال با یه اسب ماده پرورش اسب رو شروع کنم ،میخوام ببینم با این طرز فکر موفق میشم یا نه؟
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید