jadidدرباره ی رشته تکنولوژی تولیدات گیاهی:
اگر علاقه به کاشت، داشت، برداشت دارید این انتخاب مناسبی برای شماست. در این رشته در مورد 1-محصولات زراعی ، 2-مبارزه باآفات ، 3- امراض گیاهی 4- انواع علف های هرز5- و.... به مطالعه می پردازند.
بعد از اتمام درس می توانند در 1-شرکت‌های تعاونی روستایی، 2-مراکز خدمات کشاورزی، 3-روستایی و عشایری،4- شرکت‌های کشت و صنعت 5- واحدهای تولیدی،6-‌ جهاد کشاورزی 7- بخش خصوصی فعالیت کنند.اگر به کارآفرینی علاقمند باشید با انتخاب این رشته در اولویت های انتخاب رشته خود،میتوانید با تاسیس شرکت های کشت وصنعت درآمد بسیار خوبی را کسب نمایید.

دروس پایه واصلی:
1-شیمی عمومی،2-ریاضیات عمومی،3-گیاه‌شناسی عمومی،4-فیزیک و هواشناسی،5-خاک‌شناسی عمومی،6-دامپروری عمومی،7-زراعت عمومی،8-باغبانی عمومی،9-اقتصاد کشاورزی وتعاون،10-‌مدیریت،11-حسابداری و بازاریابی، 12-روش‌های آبیاری،13-مقدمات ترویج و آموزش کشاورزی،14-مناظرو نقشه‌برداری،15-عملیات کشاورزی
دروس اصلی:
1-زراعت خصوصی،2-باغبانی خصوصی،3-حشره‌شناسی و دفع آفات،4-قارچ‌شناسی و بیماری‌های گیاهی،5-مبارزه با علف‌های هرز،6-عملیات کارگاهی، 7-ماشین‌های کشاورزی،8-کارورزی، کارآموزی

با توجه به قبولی های سال گذشته میانگین رتبه قبولی در این رشته در تهران 18000 است.البته در دانشگاه آزاد،غیر انتفاعی و پیام نور با رتبه های بالاتر نیز احتمال قبولی بسیار زیاد است.
 با توجه به تغییرات ظرفیت پذیرش درکنکورهرسال که توسط سازمان سنجش کشور صورت میگیرد،انتخاب رشته دستی توسط مشاور حرفه ای احتمال قبولی در رشته های بهتررا افزایش میدهد.
انتخاب رشته دستی بدین معنی است که مشاورحرفه ای انتخاب رشته با در نظر گرفتن ظرفیت جدید رشته ها درانتخاب رشته همان سال در هر رشته،اقبال عمومی هر سال داوطلبان وشرایط بومی گزینی که هر ساله به طور متفاوت اعمال میشود،دست به انتخاب رشته کاملا شخصی برای هر فرد منطبق بر علایق شخصی میزند که این موضوع در انتخاب رشته های کامپیوتری با ضریب خطای بسیار زیادی همراه است.از این رو به داوطلبان توصیه میشود که حتما با انتخاب رشته توسط یک مشاور حرفه ای،انتخاب رشته و موفقیت خود را در آینده تضمین کنید.

نویسنده:مهندس امیر حسین افشار- بهترین مشاور انتخاب رشته-مشاور کنکور-مدرس و مولف کنکور-انتشارات مکتب آروین-انتخاب رشته-مشاور انتخاب رشته کنکور

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید