jadid


معرفی رشته رادیولوژی(تکنولوژی پرتو شناسی):
با آمدن علم پرتوشناسی، پزشکان توانستند تصاویری از 1- پوست ، 2- گوشت ،3-استخوان ، 4-عروق ، 5- و...  به دست بیاورند این عامل سبب شد تا در تشخیص بیماری کمک شایانی به پزشک داشته باشد.بعضی از شایعات مبنی بر خطرناک بودن این رشته هست ولی این صحبت ها پای واساس علمی ندارند وکارشناس پرتوشناسی در ابتدا فرا می گیرد که ا زخود در برابر اشعه ها محافظت کند و بیمار در خطر زیادی نباشد.
فارغ التحصیل این رشته در بیمارستان ها فعالیت می کند ولازم است توانایی لازم در این حوزه راداشته باشند و نسبت به جراحات حساسیت نداشته باشند.
در این دوره از روش ها ودستگاه هایی مثل1-روش های ساده رادیوگرافی 2 - توموگرافی کامپیوتری 3- MRI4- دستگاههای تصویربرداری دیجیتال ،5-ماموگرافی دیجیتال ،6-آنژیوگرافی دیجیتال با سابتراکشن،7-توموگرافی کامپیوتری مارپیچی8-(SPIRAL  CT ) 9-تصویربرداریMRI  10-سونوگرافی 11- کالرداپلر12- ایزوتوپ گرافی می توان بیان کرد.
 
دروس اصلی وتخصصی:
1-كمك‌های اولیه و مراقبت از بیمار در بخش پرتوشناسی،2- تشریح استخوان و مفاصل، 3-اصطلاحات پرتوشناسی و ترمینولوژی پزشكی، 4-فیزیك پرتوها، 5-فیزیك پرتوشناسی تشخصیص، 6-رادیوبیولوژی و حفاظت در برابر پرتوهای یون‌ساز،7- روش‌های پرتوگاری،8- رادیوگرافی با ماده حاجب،9- اصول تاریكخانه،10- اصول نگهداری و تعمیرات مقدماتی دستگاه‌های پرتوشناسی،11- ارزیابی تكنیكی فیلم‌های پرتونگاری، 12-كارآموزی بیمارستانی.با توجه به قبولی های سال گذشته میانگین رتبه قبولی این رشته در تهران 1400 است.

در کنکور 96 با تغییر در سهمیه پذیرش دانش آموزانی  که به اتکا رتبه های سال های گذشته انتخاب رشته کرده بودند در کنکور پذیرفته نشدند.با توجه به تغییر ظرفیت دانشگاه ها باید هر ساله با توجه به دفترچه و ظرفیت جدید انتخاب رشته نمد و از اطلاعات مشاور آگاه بهره برد تا قبولی خود را در کنکور تضمین کنید.
 با توجه به تغییرات ظرفیت  پذیرش درکنکورهرسال،انتخاب رشته دستی توسط مشاور حرفه ای احتمال قبولی در رشته های بهتررا افزایش میدهد.برای انجام انتخاب رشته انفرادی و بسیار دقیق همین حالا با شماره 44174467 تماس بگیرید.انتخاب رشته توسط بهترین مشاور ایران احتمال قبولی شما را بالا میبرد.

آموزش ریاضی تلگرام

امیر حسین افشار-مشاور انتخاب رشته کنکور-بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور 94-مشاور تحصیلی-مشاور کنکور

آپارات

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید