معرفی رشته تکنولوژی محیط زیست:
محیط زیست طبیعی ما شامل 1- فضای سبز،2- تفریح‎گاه‎ها،3- پارک‎های ملی و منطقه‎ای،4- شکارگاه‎ها 5- مناطق حفاظت شده حیات وحش می باشد.
 برای اداره ی این محیط لازم است یک برنامه ی اصولی و اساسی وجود داشته  باشد که از قبل برنامه ریزی شده باشد تا بتوانند علاوه بر گسترش محیط های طبیعی از آن حفظ و حمایت نیز شود.
فارغ التحصیلان این رشته می توانند در 1-سازمان حفاظت محیط زیست ،2-  سازمان جنگل‎ها و مراتع مربوط به  وزارت جهاد کشاورزی،3- پارک‎ها، 4-فضای سبز، 5- پارک‎های ملی،6- منطقه‎ای و حفاظت شده به عنوان مجری برنامه‎ها فعالیت‎ کنند.

دروس عمومی:
1-ریاضیات عمومی،2- شیمی عمومی،3- فیزیک و هواشناسی،4- گیاه‎شناسی عمومی،5- اکولوژی، 6-آمار و احتمالات،7- زیست‎شناسی

دروس اصلی و تخصصی:
1-جامعه شناسی روستایی،2- شناخت و حمایت محیط‎زیست،3- قوانین و مدیریت محیط زیست و شیلات،4- خاک شناسی عمومی،5- مسّـاحی و نقشه‎برداری، 6-جانور‎شناسی،7- درخت‎ها و درختچه‎های ایران،8- حفاظت آب و خاک،9- آشنایی با عکس‎های هوایی،10- اکـولـوژی حـیات‎وحـش،11- مـبانی مـــدیـــریت حـیات‎ وحـش،12- بیـولوژی حـیوانـات شکاری،13- پارک‎های ملی،14- جنگلی و پردیس‎ها،15- پارک‎داری،16- آلودگی‎های محیط زیست،17- جنگل‎کاری،18- آبزیان،19- کارورزی


در سال گذشته،میانگین رتبه های قبولی در این رشته برابر 14500 بوده است.با انجام انتخاب رشته خوب،توسط مشاور انتخاب رشته حرفه ای احتمال قبولی خود را در رشته های بهتر تضمین کنید.جهت رزرو وقت مشاوره،انتخاب رشته کنکور 94 همین حالا تماس بگیرید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید