jadid
درباره ی رشته کاردرمانی:
ممکن اس بسیاری از افراد به دلایل مادر زادی یا بعد از عمل جراحی یا هر علت دیگه ای دچار یک سری نقص شوند و برای کار کردن با مشکل رو به رو شوند . اینجا یک کاردرمان به کمک آنها می رود .
تنها رشته ی علوم توان بخشی  کار درمانی است او در دو شاخه ی برطرف نمودن اختلالات روحی و روانی کمک میکند. او به صورت کل نگر تمام ابعاد زندگی  فردی ،اجتماعی ، ... را بررسی می کند .
فارغ التحصیلان  با تسلط بر 1-فیزیولوژیکی‌،2- آناتومیکی‌،3- روانشناختی‌ و... یک برنامه ی کامل و جامع به بیمار خود می دهد. در این برنامه سعی شده به بالاترین حد ممکن فرد را برسانند تا بتواند با استقلال کافی به فعالیت ها ی روزمره ی خود برسد.
این رشته در انتخاب رشته سال گذشته بیست وششمین انتخاب رتبه های زیر 10000 کشوری را در فرم انتخاب رشته نهایی شامل می شد.
دروس پایه:
1-آناتومی‌ (شامل:1-سر و گردن‌ و تنه‌،2- اندام‌ فوقانی‌،3- تحتانی‌،4- سطحی‌،5- اعصاب‌) ،2- استخوان‌شناسی‌،3- روانشناسی‌ عمومی‌،4- روانپزشکی‌ عمومی‌، 5-رشد روانی‌ ـ حرکتی‌،6- بیماری‌های‌ داخلی‌
دروس اصلی و تخصصی:
1- آشنایی‌ با اصول‌ توانبخشی‌ و طب‌ فیزیکی‌،2- واحد رادیولوژی‌،3- کاردرمانی‌ در بیماری‌های‌ مغز و اعصاب‌ ،4- کاردرمانی‌ در بیماری‌های‌ ارتوپدی‌، 5-کاردرمانی‌ در بیماری‌های‌ روماتولوژی‌ ،6- کینزیولوژی‌ و بیومکانیک‌،7- تکنیک‌های‌ حرکت‌ درمانی‌،8- کاردرمانی‌ در بیماری‌های‌ کودکان‌ ،9- ارزشیابی‌ و اندازه‌گیری‌ قدرت‌ عضلانی‌،10- کارآموزی‌ بالینی‌،11- زبان‌ تخصصی‌

با توجه به قبولی های سال گذشته میانگین رتبه قبولی این رشته در تهران 4500 است.اولین قدم برای انتخاب رشته صحیح آشنایی با رشته های دانشگاهی است.سپس با انتخاب بهترین مشاو انتخاب رشته میتوانید قبولی خود را در کنکور 94 تضمین نمایید.برای رزرو انتخاب رشته با 44174467 تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید