jadid

کاردانی علمی-کاربردی تولیدوبهره برداری گیاهان دارویی معطر
طبق آماری که وجود دارد در حدود 50 درصد از دارو های موجود مواد تشکیل دهنده شان از گیاهان است .
در ایران حدود هشت هزار گونه ی گیاهی وجود دارد ودر رتبه ی نخست در سطح جهان قرار دارد .به دلیل اختلاف دمای حدود 50 درجه سانتی گراد در ایران سبب شد توانایی رشد گیاهان زیادی وجود داشته باشد . این به این علت است که تمام اقلیم ها مختلف در ایران وجود دارد. یعنی ما در ایران آب و هوای کویری و ساحلی و کوهستانی داریم و این تنوع به دون در نظر گرفتن فصل خاصی است.

دروس پایه و اصلی:
1- شیمی عمومی،2-‌ اصول آمار،3-‌ مبانی گیاه‌شناسی،4- هوا و اقلیم‌شناسی،5- ‌مبانی اکولوژی،6- شیمی آلی،7- کارتوگرافی گیاهی،8- اصول زراعت گیاهان دارویی و معطر،9- مبانی فیزیولوژی گیاهی،10- رابطه آب و خاک و گیاه،11- حفاظت و حمایت گیاهان دارویی و معطر
دروس تخصصی:
1- شناخت گیاهان دارویی و معطر،2- آشنایی با ماشین‌آلات و تجهیزات استحصال مواد مؤثر،3- روش‌های تکثیر و پرورش گیاهان دارویی و معطر،4- زراعت خصوصی گیاهان دارویی و معطر،5- روش‌های بهره‌برداری از گیاهان دارویی و معطر مرتعی،6- روش‌های بهره‌برداری از گیاهان دارویی و معطر جنگلی، 7-درختان و درختچه‌های دارویی و معطر،8- اقتصاد گیاهان دارویی و معطر،9- اکولوژی گیاهان دارویی و معطر،10- آماده‌سازی و عمل‌آوری گیاهان دارویی و معطر.

حدود رتبه لازم برای قبولی در این رشته 25000 است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید