jadid
درباره ی رشته علوم آزمایشگاهی:
این رشته کمک بسیاری در کاهش هزینه های درمانی و بهداشتی دارد .
با انتخاب این رشته در دو سال اول نمونه گیری را فرا می گیرید که این نمونه گیری شامل 1- ادرار،2- مدفوع ،3- خون می باشد. و آماده سازی نمونه و انجام آزمایشات مختلف مانند آزمایشات بیو شیمی  و هماتولوژی را انجام می دهند . در انجام آزمایشات های پیشرفته مثل هورمون شناسی  ، انگل شناسی و..... فعالیت می کنند.
در این رشته به  درس های شیمی و زیست باید علاقه مند باشید واگر در جستجوی رشته ای که کارهای عملی بسیاری دارد هستید این انتخاب خوبی برای شماست.
این رشته بازار کار خوبی دارد .
رشته علوم آزمایشگاهی در انتخاب رشته سال قبل نهمین انتخاب رتبه های زیر 5000 کشوری را در فرم نهایی انتخاب رشته شامل می شد.
رشته علوم آزمایشگاهی در انتخاب رشته سال قبل  پنجمین انتخاب رتبه های زیر 10000 کشوری را در فرم نهایی انتخاب رشته شامل می شد.
دروس تخصصی:
1- مقدمات‌ علوم‌ آزمایشگاهی‌،2-شیمی‌ و میکروبیولوژی‌ موادغذایی‌،3- زبان‌ تخصصی‌،4- انگل‌ وحشره‌شناسی‌ پزشکی‌،5- قارچ‌شناسی‌ پزشکی‌،6- ویروس‌شناسی‌ پزشکی‌ ،7-ایمنی‌ و سرم‌شناسی‌،8- باکتری‌شناسی‌ پزشکی‌،9- خون‌شناسی‌،10- بانک‌ خون‌،11- بیوشیمی‌ بالینی‌،12- بافت‌شناسی‌، 13-آسیب‌شناسی‌ پزشکی‌


با توجه به قبولی های سال گذشته میانگین رتبه قبولی این رشته در تهران 2100 است.در رشته علوم آزمایشگاهی که از مشاغل پرطرفدار رشته های پیراپزشکی نیز می باشد،بازار کار بسیار خوبی وجود دارد و اغلب فارغ التحصیلان این رشته به راحتی جذب بازار کار می شوند.همچنین این رشته در تمامی دانشگاه ها سراسری،آزاد،ظرفیت مازاد و پردیس ارائه می شود.رتبه قبولی در دانشگاه های آزاد 3000 تا 3600 نیز میشود. برای آگاهی از شرایط انتخاب رشته کنکور 97 با ما همراه باشید و به سایت سر بزنید.

برای عضویت در کانال مشاوره کنکور با بهترین مطالب روی عکس زیر کلیک کنید.

کانال تلگرام مشاوره کنکور

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید