jadid
درباره ی رشته تکنولوژی پرتودرمانی(رادیوتراپی):
فارغ التحصیلان این رشته با استفاده از اشعه عکس می گیرند و معمولا از بخش های سخت مصل استخوان ها و دندان ها و.... عکس می گیرند .
فارغ التحصیلان در مورد  شیمی درمانی ، پرتودرمانی ، عکس برداری ، روش های حفاظت از اشعه ایکس و تشعشعات رادیواکتیو و.... یاد می گیرند .  
توانایی لازم برای عکس برداری های ساده و تخصصی در بخش رادیوتراپی را پیدا می کنند .
این رشته با رادیولوژی متفاوت است در آن با استفاده از دستگاه های تصویر برداری از اعضای مختلف تصویر برداری می کنند ولی در این رشته تنها از اشعه استفاده می شود.
دروس پایه:
1-فیزیک عمومی،2- آناتومی،3- فیزیولوژی انسانی،4- کمک‌های اولیه و مراقبت از بیمار،5- اصطلاحات و کلیات پزشکی،6- بافت‌شناسی و آسیب‌شناسی
دروس اصلی و تخصصی:
1- آناتومی سطحی بدن،2- فیزیک تشعشع و مواد رادیواکتیو،3- دستگاه‌های رادیوتراپی،4- تکنیک‌های رادیوتراپی،5- اصول محاسبات و برنامه‌ریزی در رادیوتراپی،6- رادیوبیولوژی و حفاظت در برابر پرتوهای یونساز،7- تکنیک‌های رادیوگرافی،8- تکنیک‌های پزشکی هسته‌ای،9- کارآموزی بیمارستانی،10 - کارورزی


طبق آمار سال گذشته برای قبولی در این رشته رتبه ای نزدیک به 1800 نیاز است.البته در دانشگاه های پردیس و ظرفیت مازاد در صوت پذیرش رتبه قبولی تا 3400 هم می تواند بالا برود.

 نکته قابل توجه  عدم پذیرش دانشگاه آزاد در رشته پرتوگرافی و فیزیوتراپی در اغلب شهرها  و دانشگاه ها است.بنابراین بهتر است علاقمندان به این رشته ها با مطالعه بیشتر و مشاوره تحصیلی با یک مشاوره تحصیلی با تجربه و همچنین انتخاب رشته اصولی،قبولی خود را در دانشگاه تضمین نمایید.
برای عضویت در کانال تلگرام مشاوره کنکور روی عکس زیر کلیک کنید.

کانال تلگرام مشاوره کنکور

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید