jadid
درباره ی رشته نقشه برداری فتوگرامتری:
جمع آوری اطلاعات فیزیکی و هندسی از سطح زمین تا عمق زمین با استفاده از ریاضی  و احتمال جهت به دست آوردن نقشه های گوناگون نظامی، مهندسی ، جغرافیایی، و.... جهت اخداث تونل ها ، جاده ها ، پل ها ،کنال ها ،دکل های برق، ..... . به عبارتی این افراد در کمک به آبادانی و عمران کمک بسیاری می کنند.
فارغ التحصیل ای رشته می تواند در سدسازی ها ،راه سازی ها، معادن ،شهرسازی هاو... فعالیت نماید.
در مورد فتوگرافی نیز برای انجام کلیه فعالیت های عمرانی احتیاج به نقشه است که یکی از روش های نقشه برداری فتوگرامتری است روشی با سرعت بالا ودقت بسیار عالی و وظیفه دارد تا عکس های هوایی گرفته شده رو به نقشه تبدیل کرده و به کارفرما تحویل دهد.
دروس مشترک:
1- ریاضیات عمومی و مقدماتی،2- آمار،3- فیزیک حرارت،4- فیزیک مکانیک،5- رسم فنی،6- زمین‌شناسی و مصالح ساختمانی،7- محاسبات فنی،8- اجزای ساختمان و کارگاه،9- زبان فنی،10- قوانین و روابط کار،11- تعمیر ونگهداری،12- ایمنی و بهداشت، 13- نقشه‌برداری و عملیات،14- مکانیک خاک،15- نقشه‌کشی ساختمان
دروس پایه و اصلی:
1- ریاضیات عمومی،2- ریاضیات کاربردی،3- فیزیک موج و ارتعاش،4- الکتریسیته،5- برنامه‌نویسی کامپیوتر،6- الکترونیک،7- نقشه‌برداری، 8-کارتوگرافی،9- کمک‌های اولیه و بهداشت فردی
دروس تخصصی:
1- نقشه‌برداری،2- کارتوگرافی،3- کمک‌های اولیه و بهداشت فردی

با توجه به قبولی های سال گذشته میانگین رتبه قبولی این رشته در دانشگاه های  تهران 12400است.البته با توجه به تغییراتی که در ظرفیت پذیرش و تغییرات سهمیه ها در هر سال اتفاق میفتد باید هر سال با توجه به ظرفیت های جدید و سهمیه های اعمال شده که توسط سازمان سنجش اعلام میشود انتخاب رشته را انجام داد.بنابراین مراجعه به مشاور انتخاب رشته امری ضروری است.همچنین انتخاب رشته توسط نرم افزار و یا تکیه بر کارنامه هایی که در سایت ها وجود دارد نیز به تنهایی ممکن است باعث خطا در انتخاب رشته شود.

کانال انتخاب رشته کنکور
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید