jadid
درباره ی رشته مددکار اجتماعی:
ذهنیت اکثر افراد در مورد مددکاری خلاصه می شود در زندان ها و پرورشگاه ها در صورتی که این فعالیت ها بخشی از فعالیت مددکار اجتماعی است و کل فعالیت یک مددکار را شامل نمی شود.
یک مددکار با تکنیک ها یی که آموزش دیده است وارد زندگی افراد ی می شود که از لحاظ 1- اجتماعی ،2- شخصی ،3- خانوادگی ،4- اقتصادی و... دچار مشکل شده اند و نمی توانند مشکل خودشان را به راحتی حل نمایند.
یک مددکار نباید درگیر احساسات باشد و شخص حساسی باشد و باید شناخت کاملی در مورد خودش داشته باشد تا بتواند به دیگران کمک نماید.
رشته ی مددکاری رشته ی مناسبی است که بازار کار خوبی دارد ولی متاسفانه در مورد این رشته اطلاعات کمی دارند .
فارغ التحصیلان این رشته 24 واحد کارورزی  را می گذرانند و 2 سال موظف به گذراندن طرح هستند .
فارغ التحصیل این رشته توانایی زیادی دارد و در اکثر ارگان ها می تواند به عنوان مددکار اجتماعی فعالیت نمایند به پشتوانه ی دو سال کارورزی و طرح می توانند  موقغیت شغلی خوبی داشته باشند و هر سه رشته ریاضی ،تجربی ، انسانی می تواند این رشته را انتخاب نمایند.
(این رشته در سال گذشته اولین انتخاب رتبه های زیر 5000 کشوری را شامل می شود.)
(این رشته در سال گذشته بیست وششمین انتخاب رتبه های زیر 10000کشوری را شامل می شود.)
این رشته جز رشته های مشترک است و هر سه رشته ی انسانی ،تجربی، ریاضی می توانند آن را انتخاب نمایند.
دروس پایه و اصلی:
1- مباني‌ جامعه‌شناسي‌ ،2- خدمات‌ اجتماعي‌ و تعاون‌ در اسلام‌،3- مباني‌ روانشناسي‌،4- رياضيات‌ پايه‌،5- مباني‌ مددكاري‌،6- آمار مقدماتي‌،7- مباني‌ رفاه‌ اجتماعي‌، 8- مباني جمعيت‌شناسي‌،9- مباني‌ مردم‌شناسي‌،10- كاربرد آمار در خدمات‌ اجتماعي‌،11- اصول‌ علم‌ اقتصاد،12- كليات‌ حقوق‌،13- مباني‌ مديريت‌،14- اصول‌ علم‌ سياست‌،15- اصول‌ توانبخشي‌،16- روانشناسي‌ اجتماعي‌،17- نظريه‌هاي‌ جامعه‌شناسي‌،18- روش‌ تحليل‌ جمعيت‌،19- روش‌ تحقيق‌ در خدمات‌ اجتماعي‌ (عملي‌)،  20-نهاد خانواده‌،21- آسيب‌شناسي‌ اجتماعي‌،22- حقوق‌ خانواده‌ و كار،23- جامعه‌شناسي‌ روستايي‌،24- بهداشت‌ خانواده‌،25- جامعه‌شناسي‌ شهري‌ و توسعه‌، 26- بهداشت‌ رواني‌،27- بررسي‌ مسايل‌ اجتماعي‌ ايران‌،28- مديريت‌ مؤسسات‌ خدمات‌ اجتماعي‌،29- كليات‌ برنامه‌ريزي‌ اقتصادي‌ و تجاري‌.
دروس تخصصی:
1- مددكاري‌ فردي‌ ،2- آشنايي‌ با روش‌هاي‌ مددكاري‌،3- پويايي‌ گروهي‌،4- مددكاري‌ گروهي‌،5- توانبخشي‌ گروه‌هاي‌ خاص‌،6- كارورزي‌ مددكاري‌ فردي‌ ، 7-روانشناسي‌ كودك‌ و نوجوان‌،8- مشاوره‌ و مددكاري‌،9- مددكاري‌ جامعه‌اي‌ ،10- روانشناسي‌ مرضي‌،11- كارورزي‌ در مددكاري‌ گروهي‌ ،12- تغذيه‌، 13-كارورزي‌ مددكاري‌ جامعه‌ ، 14-اقتصاد ايران‌،15- پروژه‌ تحقيقاتي‌ ،16- سرپرستي‌ در خدمات‌ اجتماعي‌

با توجه به قبولی های سال گذشته میانگین رتبه قبولی این رشته درتهران  5600است.اولین قدم برای انتخاب رشته خوب،آشنایی با رشته های دانشگاهی است.با انتخاب مشاور انتخاب رشته آگاه و حرفه ای قبولی خود را در کنکور 94 تضمین کنید.برای رزرو زمان انتخاب رشته کنکور 94 با شماره 44174467 تماس حاصل فرمایید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید