jadid
معرفی رشته مدیریت مالی:
با در نظر گرفتن یک روند رو به رشد در اقتصاد جهانی و جهانی شدن اقتصاد کشورها متخصصان مالی کشور باید در با نظام های مالی جهانی و سرمایه گذاری ها آشنا شوند . تا هر کشوری بتواند موقعیت مالی خود را در شرایط متلاطم جهانی تثبیت نماید.
مدیریت مالی جهت برآورده کردن این نیاز ایجاد شده است. با انتخاب این رشته با تئوری های نوین مدیریت مالی آشنا می شوید و توانایی لازم جهت تجزیه و تحلیل وحضور فعال در بازارهای مالی را به دست می آورند و همچنین می توانند وضعیت مالی موسسات را بررسی و ارزیابی  نمایند.و در تصمیمات مالی موسسات نقش بسزایی دارند.
 (این رشته در سال گذشته چهارمین انتخاب رتبه های زیر 100 کشوری را شامل می شود.)
(این رشته در سال گذشته پنجمین انتخاب رتبه های زیر 1000 کشوری را شامل می شود.)
(این رشته در سال گذشته نوزدهمین انتخاب رتبه های زیر 5000 کشوری را شامل می شود.)
این رشته جز رشته های مشترک است و هر سه رشته ی انسانی ،تجربی، ریاضی می توانند آن را انتخاب نمایند.
دروس اصلی و تخصصی:
1- مدیریت مالی،2- پول و ارز بانکداری،3- بازاریابی و مدیریت بازار،4- مدیریت استراتژیک،5- اقتصاد سنجی‌ مالی،6- ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت مالی، 7-آمار و کاربرد آن در مدیریت مالی،8- توسعه اقتصادی و برنامه‌ریزی،9- حقوق بازرگانی،10- حسابداری صنعتی،11- اصول مدیریت مالی،12- مبانی مدیریت سرمایه‌گذاری،13- مدیریت مالی در ایران،14- نهادهای پولی و مالی،15- نهادهای پولی و مالی بین‌الملل،16- مبانی مهندسی مالی،17- بازار پول و سرمایه،18- مبانی ریسک و مدیریت بیمه،19- برنامه‌ریزی مالیاتی،20- قراردادهای بیمه،21- متون مالی،22- مبانی بانکداری و مدیریت بانک

حدود رتبه لازم برای قبولی در این رشته تقریبا با رشته مدیریت بازرگانی یکسان است.

مشاوره با مشاور انتخاب رشته حرفه ای احتمال قبولی شما را در رشته های بهتر نسبت به کسانی که رتبه مشابه شما دارند بالا میبرد.برای رزرو زمان انتخاب رشته کنکور 94 با ما تماس بگیرید.

مهندس امیر حسین افشار,بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور,مشاور انتخاب رشته,انتخاب رشته,انتخاب رشته کنکور94

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید