jadid
معرفی رشته مدیریت جهانگردی:
گوشه ، گوشه ی ایران دارای مناطق زیبا و توریستی است ایران تنها کشوری است که دارای تمام فصول در یک  ماه است یعنی دارای تنوع آب وهوایی زیادی است. با توجه به نظرسنجی که از توریست ها و خبرنگاران کردند همه معتقد بودند عدم مدیریت صحیح مانع از پیشرفت ایران در جذب توریست است .
چون لازمه یک مدیر موفق اطلاع کافی در زمینه ی اقتصادی، فرهنگی ،جغرافیایی و.... می باشد.

رشته انسانی:
این رشته در انتخاب رشته سال قبل هشتمین انتخاب رتبه های زیر 100 کشوری در فرم انتخاب رشته را شامل می شد.
این رشته درانتخاب رشته سال قبل بیست و ششمین انتخاب رتبه های زیر 1000 کشوری در فرم انتخاب رشته را شامل می شد.         

رشته ریاضی:
این رشته درانتخاب رشته سال قبل چهارمین انتخاب رتبه های زیر 5000 کشوری در فرم انتخاب رشته را شامل می شد.
این رشته درانتخاب رشته سال قبل شانزد همین انتخاب رتبه های زیر 5000 کشوری در فرم انتخاب رشته را شامل می شد.

رشته تجربی:
این رشته درانتخاب رشته سال قبل پانزدهمین انتخاب رتبه های زیر 10000کشوری در فرم انتخاب رشته را شامل می شد.
این رشته درانتخاب رشته سال قبل بیست و ششمین انتخاب رتبه های زیر 10000 کشوری در فرم انتخاب رشته را شامل می شد.
دروس اصلی و تخصصی:
1- تاریخ‌ و فرهنگ‌ ایران‌،2- شناخت‌ روحیات‌ ملل‌،3- قوانین‌ و مقررات‌ حقوقی‌ جهانگردی‌،4- مبانی‌ مردم‌ شناسی‌ جهانگردی‌،5- مدیریت‌ بازاریابی‌ و تبلیغات‌ جهانگردی‌،6- اقتصاد جهانگردی‌،7- شناخت‌ صنایع‌ دستی‌ ایران‌ ،8- نقشه‌خوانی‌ و آشنایی‌ با نقشه‌،9- جغرافیای‌ جهانگردی‌ ایران‌،10- شناخت‌ صنعت‌ جهانگردی‌ ، 11-گذراندن‌ اوقات‌ فراغت‌،12- آداب‌ سفر در اسلام‌،13- تجزیه‌ و تحلیل‌ مسائل‌ اجتماعی‌ در ایران‌،14- باستان‌شناسی‌ ایران‌ ،15- هنر و معماری‌ ایران‌،16- آشنایی‌ با موزه‌های‌ ایران‌،17- امور مسافرت‌ و صدور بلیط‌،18- فن‌ راهنمایی‌،19- برنامه‌ریزی‌ توسعه‌ جهانگردی‌ ،20- مطالعات‌ تطبیقی‌ سیاست‌های‌ جهانگردی‌،21- فرهنگ‌ عامه‌،22- زبان‌ انگلیسی‌ مکاتبات‌ تخصصی‌،23- زبان‌ انگلیسی‌ مکالمه‌،24- آشنایی‌ با سازمان‌های‌ دولتی‌ ایران‌،25- نقش‌ جهانگردی‌ در بسط‌ روابط‌ بین‌الملل‌ و گسترش‌ منابع اقتصادی‌ کشور،26- کارآموزی‌،27- اصول‌ حسابداری‌،28- ریاضیات‌ و کاربرد آن‌ در مدیریت‌،29- آمار و کاربرد آن‌ در مدیریت‌،30- کامپیوتر و کاربرد آن‌ در مدیریت‌،31- اقتصاد خرد،32- اقتصاد کلان‌،33- روش‌ تحقیق‌ در مدیریت‌،34- مبانی‌ سازمان‌ و مدیریت‌،35- تحقیق‌ در عملیات‌،36- مدیریت‌ رفتار سازمانی‌،37- مدیریت‌ منابع‌ انسانی‌،38- حقوق‌ اساسی‌،39- مبانی‌ مدیریت‌ اسلامی‌،40- مبانی‌ سازمان‌ و مدیریت‌،41- سیستم‌های‌ اطلاعاتی‌ در مدیریت‌.
حدود رتبه لازم برای قبولی در این رشته در سطح رشته مدیریت هتلداری است.این رشته نیز مانند رشته هتلداری از رشته های رو به پیشرفت در ایران است.با مشاوره انتخاب رشته توسط مشاور حرفه ای انتخاب رشته علاوه بر اینکه قبولی خود را در انتخاب رشته کنکور تضمین میکنید،از بازار کار و ... رشته ها نیز آگاهی پیدا خواهید کرد.بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور کیست؟

دیدگاه‌ها   

+1 #1 saba 1396-05-17 12:45
سلام من امسال کنکور دادم در رشته هنر و رتبه م 8 هزار شد با این رتبه جهانگردی دانشگاه سراریه کدوم شهرو میارم؟ خیلی ضروریه لطفا جواب بدین
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید