">درباره ی رشته آمار:
علم آمار یکی از شاخه های اصلی علم ریاضی به شمار می رود و طبق نظرسنجی که از اساتید و دانشجویان ممتاز این رشته به عمل آمد آمار ارتباط تنگاتنگی با ریاضی دارد باید توانایی تجزیه حل وتحلیل داده ها را داشته باشد.
آمار در تصمیمات و برنامه های کشوری بسیار موثر و تاثیر گذار است  چون با این آمار اطلاعات دقیقی در مورد تعداد ونفرات افراد موجود درکشور به دست می آورند . که براساس آن می توان پیش بینی های زیادی در تصمیم گیری ها انجام داد.
(این رشته در سال گذشته سی وچهارمین انتخاب رتبه های زیر 10000 کشوری را شامل می شود.)
دروس پایه:
1- ریاضی‌ عمومی‌،2- مبانی‌ اقتصاد،3- مبانی‌ جامعه‌ شناسی‌ ،4- مبانی‌ جمعیت‌ شناسی‌ ،5- فیزیک‌ پایه‌ ،6- آمار و احتمال‌ ،7- روش‌های‌ آماری‌،8- مبانی‌ ریاضی‌
دروس تخصصی:
1- ریاضی‌ برای‌ آمار،2- جبر خطی‌ برای‌ آمار،3- آنالیز ریاضی‌ ،4- مبانی‌ کامپیوتر و برنامه‌نویسی‌ ،5- احتمال‌ و کاربرد آن‌ ،6- آمار ریاضی‌،7- روش‌های‌ ناپارامتری‌ ،8- رگرسیون‌ ،9- طرح‌ آزمایش‌ها،10- روش‌های‌ نمونه‌گیری‌ ،11- فرآیندهای‌ تصادفی‌ ،12- سری‌های‌ زمانی‌،13- زبان‌تخصصی‌ ،14- روش‌های‌ پیشرفته‌ آماری‌ ،15- روش‌های‌ چند متغییری‌ گسسته‌ ،16- روش‌های‌ چند متغییری‌ پیوسته‌،17- محاسبات‌ آماری‌ با کامپیوتر،18- کنترل‌ کیفیت‌ آماری‌،19- پروژه‌

به طور کلی رشته آمار در بین دانشجویان از رشته های کم متقاضی به حساب می آید.اغلب فارغ التحصیلان این رشته باید در سازمان هایی مانند سازمان آمار جذب کار شوند و اغلب شرکت های خصوصی که در زمینه پایش جمعیت و اطلاعات و آمار کار می کنند به تعداد محدودی کارمند احتیاج دارند.بنابراین  اغلب فارغ التحصیلان این رشته شغل مناسبی نخواهند یافت و یا در کنکور ارشد به رشته های دیگر تغییر رشته میدهند.و اغلب به رشته های کامپیوتر،ریاضی، mba  و سایر رشته ها مهاجرت می کنند.

حدود رتبه قبولی در دانشگاه های تهران در کلیه سهمیه ها در سال گذشته 15000 بوده است.اما در اغلب دانشگاه ها و مخصوصا دانشگاه آزاد با ظرفیت خالی روبرو است و پذیرش بدون کنکور یا همان پذیرش با سوابق تحصیلی صورت می گیرد.

با داشتن مشاور انتخاب رشته حرفه ای می توانید موفقیت خود را در قبولی رشته و دانشگاه مورد نظر خود تضمین نمایید.

بهترین و باتجربه ترین مشاوران کنکور با توجه به تغییرات ظرفیت دانشگاه ها در هر سال برای شما انتخاب رشته صحیح و اصولی را انجام می دهند.
برای عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته و مشاوره کنکور کافیست روی عکس زیر کلیک کنید.

https://telegram.me/joinchat/BuGSGDvk9O4kSiic_8eNeg

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید