سلام

دانش آموزان عزیز

یکی از طاقت فرسا ترین زمان هایی که شما امسال در پیش دارید،مربوط به مهرماه تا دی ماه میشه!در طول این بازه زمانی حجم درس ها زیاد میشه،تکالیف مدرسه،تست ها و... و همینطور اغلب مباحثی که در این فصل تدریس میشه جدید هستن؛بنابراین احتیاج به زمان بیشتری برای مطالعه،تست زدن و مرور هست!معمولا دانش آموزا در این بازه زمانی به علت فشار درسی دچار استرس هم میشن که بیشتر به افت تراز منجر میشه.بعضی از دوستان هم که صبح مدرسه میرند،عصر آموزشگاه!!! خسته و کوفته باید بیان درس بخونن!!!

اغلب دانش آموزا دنبال مشاور کنکور میگردن یا دست به دامن هر کی میشن که از این وضعیت خلاص بشن.

راه حل چیست؟

1-درس هر روز و همون روز بخونین.با این کار با بالا رفتن راندمان مطالعه در زمان شما صرفه جویی میشه ونتیجه بهتری میگیرید.بعد از 3 روز از یادگیری مبحث تست بزنید.

2-از وقت های مرده استفاده کنید.وقت مرده مثل زمانی که در حال رفت وآمد به مدرسه هستید.بهترین وقت برای حفظ کردن لغت زبان،تاریخ ادبیات و ....همین زمان های مرده هستن.

3-به تغذیه و خواب اهمیت بدین.اگر به تغذیه وخواب اهمیت ندین دچار بیماری و خستگی مزمن خواهید شد.

4-با افراد منفی معاشرت نکنید.

5-به جای تلویزیون نگاه کردن نرمش مختصری انجام بدین.

6-بدترین شیوه درس خوندن از دید تمام مشاوران کنکور و مشاوران تحصیلی،شب امتحان بیدار موندن وخوندنه!!! درسی که شب امتحان خونده بشه هیچ ارزشی برای کنکور نداره!

7-اگر زمان زیاد برای تست زدن و تمرین کردن ندارید از تست های استاندارد شروع کنید.تست استاندارد همون تست های کنکور چند سال اخیر هستن یا منابعی که معلم ها یا مشاوراتون تایید میکنند.

8-تو این بازه زمانی به درس های سال چهارم بیشتر بها بدین.اگر دبیراتون پایه درس نمیدن و شما هم وقت ندارید،نمیخواد برید پایه بخونین! واجب درس های دبیراتون هست که اغلب مربوط به سال چهارم میشه.

9-نگران پایه ها نباشید توی دی ماه،فروردین میشه جمعشون کرد به شرط اینکه نگران درسای سال چهارم نباشین.

10- به بهونه عقب موندن از برنامه آزمونو نپیچونین.

11-با داشتن یه برنامه  درسی حساب شده به همه کاراتون میرسید مگر اینکه وقت تلف کنید.

12-همیشه هر شخصی میتونه با گرفتن اطلاعات خوب از افراد آگاه بهترین مشاور کنکور برای خودش باشه! سعی کنید از منابع خوب اطلاعات بگیرید و مشاور کنکور خوبی برای خودتون باشید.به حرف آدمای اطرافتون زیاد توجهی نکنید.

تقریبا تمام مشاوران کنکور روی این موضوع اتفاق نظر دارند که در این 3 ماه اول سال چهارم اولویت داره واگر زمانی باقی موند پایه ها.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید