jadid

 

 

 

سلام به دوستان خوب یازدهم دبیرستان!Surprisedنه ببخشید،دوستان خوب کنکوری!!!!!Wink

اشتباه نکردم دوستان.حواسم هست!دقیقا منظورم اینه که شما سال یازدهمی ها هم کنکوری حساب میشید.به توضیحاتی که میخوام بدم،خوب گوش کنید که سرنوشت شما با این حرفا عوض میشه.

این مطلب هم مشاوره تحصیلی حساب میشه و هم مشاوره کنکور.

تقریبا همه دانش آموزان عزیز میدونن که چند سالی هست روش پذیرش دانشجو در کنکور سراسری هم از طریق کنکور صورت میگیره وهم معدل کتبی سال دوازدهم!.یعنی اگه تا سال دیگه که شما به کنکور میرسید قانون تغییر نکنه،حداقل 25 درصد از قبولی شما تو کنکور سراسری به معدل امسال شما بستگی داره!!! البته احتمالا تا سال 98  این تاثیر حداقل به 35درصد برسه.بنابراین اگه ما همین 25 درصد رو هم حساب کنیم،قسمت عمده ای از کنکور شما همین سال سوم یازدهم خواهد بود.البته اگه به بقیه حرفام گوش کنید به اهمیت و تاثیر سال یازدهم دبیرستان در کنکور بیشتر پی میبرید.

دوست خوبم!

چند سالی هست که هر سال نسبت به سال قبل کنکور سخت تر(مفهومی تر)میشه! .با اینکه ظرفیت دانشگاه ها زیاد شده اما رقابت برای قبولی در رشته های خوب ودانشگاه های برتر همچنان سخته!

حال باید چه کرد؟!!

همه مشاوران کنکور به این اعتقاد رسیده اند که با یک سال درس خوندن در سال آخر نمیشه رشته و دانشگاه خوب قبول شد.به دو دلیل:

1-شما اولین سری از دانش آموزان هستید که با  کنکور به سبک کتاب های جدید مواجه خواهید شد.تجربه ما از سال های قبل نشون میده که در سال های نخستین تغییرات کتاب های درسی بیشتر سوالات از متن کتاب درسی طرح میشه!پس باید دقیقا کتاب درسی و بخونین و تمریناتشو خوب حل کنید.چون سال بعد به اندازه کافی سرتون شلوغ میشه!

2-با توجه به مفهومی شدن سوالات کنکور در چند سال اخیر دانش آموزان در دوران دبیرستان باید پایه درسی محکمی برای خودشون بسازن.

بعد ازچندین سال تدریس، مشاوره تحصیلی و مشاوره کنکور با انجام چند راهکار زیر به عنوان راه موفقیت در امتحان نهایی و کنکور،موفقیت خودتونو تضمین کنید:

1-تسلط کامل به کتاب های درسی سال یازدهم

مرحله اول-متن کتاب درسی کاملا و مفهومی مطالعه شود.

مرحله دوم-تمرینات کتاب درسی به صورت کامل حل و تحلیل شود.

مرحله سوم- سوالات امتحانی حل شود.

مرحله چهارم-تمرینات کمی دشوارتر از سطح کتاب درسی حل شود

مرحله پنجم-حل تست های کنکور سالهای گذشته با توجه به چارچوب کتاب درسی

یه خبر خویب اینکه برای درس ریاضی (دانش آموزان رشته ریاضی-تجربی-انسانی) فیلم آموزشی ضبط کردم که همه مراحل بالا را شامل میشه.یعنی هم تست،هم تشریحی و هم اینکه به جای خریدن کتاب حل المسایل بیشتر سوالات کتاب براتون حل شده و شما یاد می گیرید نه اینکه حفظ کنید یا رونویسی کنید.

2-مرور مباحث گذشته

اغلب دانش آموزان با اینکه در سال سوم وقت مطالعه بیشتری دارند،به مرور درس های مرتبط سال دهم نمی پردازند.توصیه من به عنوان یک مشاور کنکور-حتما دروس  سال دهم را مرور کنید-

برای سال دهم هم مجموعه فیلم آموزشی ریاضی تهیه کردیم که با خرید اون هم میتونید مطالب سال قبل رو به صورت تستی و تشریحی دوره کنید.

3-تقویت دروس تخصصی

برای  دروس تخصصی رشته خود وقت بیشتری صرف کنید.مثلا در رشته ریاضی برای دروس ریاضی و به خصوص هندسه 1و2 -در رشته انسانی برای عربی و ادبیات تخصصی-در رشته تجربی برای زیست

توجه مهم: دوست خوبم! در سال یازدهم  قوی کردن پایه درسی به خصوص در دروس اختصاصی خیلی مهم تر است از تست زدن ویادگیری نکات تستی.

کتاب هندبوک محاسبات آروین برای بالابردن سرعت محاسبات و از بین بردن اشکالات محاسباتی شما در حل سوالات فیزیک،شیمی و ریاضی به شما توصیه میشود.

با داشتن مشاور تحصیلی،مشاور کنکور حرفه ای قبولی خود را در رشته و شهر مورد نظر تضمین کنید.برای دانلود رایگان تدریس مجموعه سال دهم و یازدهم اینجا کلیک کنید.

امیر حسین افشار,مشاور کنکور,مشاوره تحصیلی,مشاور کنکور,مولف برتر کنکور,انتشارات مکتب آروین

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید