سوالی که بسیاری از دانش آموزان از مشاوران تحصیلی و مشاوران کنکور می پرسند،این است که برای موفقیت در تحصیل و بعد از تحصیلات در دوران متوسطه برای ورود به دانشگاه و عبور از سد کنکور باید از چه منابع کنکوری استفاده کرد؟!

آیا باید باور کرد که رتبه های برتر کنکور فقط با مطالعه کتاب درسی بدون استفاده از هیچ معلم و کتاب کمک آموزشی یا هیچ معلم و کلاس کنکوری به نتیجه رسیده اند و یا این جملات که هر ساله به صورت کلیشه ای از تمام رتبه های برتر شنیده می شود توسط سازمان سنجش به آنها دیکته شده است!!!! به چه دلیلی چنین ادعایی می کنیم؟!!! چون بلافاصله بعد از اعلام رتبه های برتر از فردای اعلام نتایج اسامی این رتبه ها را در تبلیغات انواع و اقسام موسسات می بینیم که بعضی واقعی و بعضی هم طبیعتا کذب است.

اما مورد مشترک در تمام این رتبه های برتر استفاده از منابع کنکور و مشاوران زبده است که ممکن است این مشاوران در مدارس برتر از جمله تیزهوشان با راهنمایی های خود دانش آموزان را به کسب رتبه هدایت کرده باشند.به هر حال استفاده از مشاور کنکور و مشاور تحصیلی با تجربه از جهت ارائه برنامه ریزی صحیح و معرفی منابع کنکور مناسب امری کتمان نشدنی است.

به علت نوع خاص کنکور که در ایران برگزار می شود،داوطلبان کنکور باید تسلط بر چند مورد داشته باشند تا بتوانند در کنکور موفق شوند.

1-آموزش و تفهیم مطالب: این آکوزش قسمتی در کتاب های درسی صورت می گیرد.اما همه اذعان می کنند که سوالات کنکور با اینکه در چارچوب کتاب درسی مطرح می شود اما دارای نکاتی است که احتیاج به رمز گشایی دارد.یعنی شاید یک دانش آموز با 10 بار مطالعه نتواند به عمق مطلب پی ببرد اما یک دبیر باتجربه و حرفه ای در کمترین زمان بتواند نوع مساله را تفهیم و هم اینکه چگونه در کنکور مورد سوال واقع می شود را تدریس کند.این امر میتواند در کتاب های آموزشی-کتاب های کمک آموزشی و کتاب های تست استاندارد هم آموزش داده شود.در برخی دی وی دی های آموزشی نیز که سطح علمی مناسب دارند نیز آموزش مفهومی صورت می گیرد.

2-مرحله سرعت و تست زنی:

همانطور که می دانید در زمان اندک کنکور باید به تعداد زیادی سوال از دروس مختلف پاسخ دهید.این سرعت باید با تمرینات قبل از کنکور و روش های تست زنی انجام شود.

همچنین دانستن نکته های ریز آموزشی که در برخی کتاب های تست استاندارد و دی وی دی های حرفه ای وجود دارد کمک شایانی در آموزش روش تست زنی خواهد کرد.

برای مطالعه مطالب بیشتر به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید و یا قسمت گالری ویدیو فیلم های آموزشی را ببینید.

3-جمع بندی نهایی:

دوران جمع بندی مهمترین دوران یک دانش آموز کنکوری است. برای جمع بندی روش های مختلفی وجود دارد.همچنین کتاب های جمع بندی و کتاب تست مختلف و استاندارد و دی وی دی جمع بندی استاندارد به شدت رتبه های دانش آموزان را جا به جا می کند.

برای دیدن فیلم های آموزشی اینجا کلیک کنید.

  کانال تلگرام مشاوره کنکور

 کانال آموزش ریاضی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

دانلود برنامه ریزی درسی-معرفی منابع درسی و کنکور

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی