jadid

 

 

تدریس خصوصی  و نیمه خصوصی و مزایای آن برای دانش آموزان

در یک کلاس 30 نفری حتی در مدارس برتر کشور باز هم دانش آموزان از لحاظ ضریب هوشی و سطح تلاش و توانایی در یک اندازه قرار ندارند.برخی از دانش آموزان یا دانشجویان دارای بهره هوشی بالاتر و برخی بهره هوشی کمتری دارند.برخی مطالب را در کلاس و هنگام تدریس استاد فرا میگیرند ولی عده زیادی احتیاج به تمرین و تکرار بیشتری خواهند داشت.همه ما دانش آموزانی را دیده ایم که در سال های ابتدایی اصطلاحا جهشی درس خوانده اند و 2 سال را در یک سال گذرانده اند.این دانش آموزان با بهره گیری از معلم خصوصی در منزل (یا در قدیم اعیان و اشراف معلم سرخانه داشته اند،که نسبت به مردم عادی دروس بیشتری را بیاموزند و یا زبان های خارجی یاد بگیرند)سرعت فراگرفتن علوم را بالابرده و در زمان صرفه جویی کرده اند.برای دانش آموزانی هم که به علت بیماری یا هر علت دیگری از تحصیل بیفتند معلم خصوصی به سرعت مسیر را هموار و زمان آموزش و یادگیری را کم می کند.

حال با شرایط حاکم بر فضای آموزش کشور که رقابت بسیار سختی برای دانش آموزان جهت ورود به دانشگاه های مطرح کشور(صنعتی شریف،امیر کبیر،تهران و ....) و رشته های پر تقاضا مانند دندانپزشکی،داروسازی،پزشکی و .... وجود دارد بسیاری از اولیای زیرک زمان را برای دانش آموزان خود ذخیره می کنند.اگر در سال کنکور باشند می توانند با استفاده از دبیر خصوصی بسیاری از زمان هایی که در کلاس های کنکور از بین میرود را برای خود ذخیره کنند و با مطالعه،تمرین و تکرار بیشتر بر دروس امتحانی تسلط پیدا کنند.همین طور اگر در سال های پایه باشند با استفاده از معلم خصوصی می توانند مباحث را به صورت تستی و تشریحی زودتر از مدرسه فرابگیرند و از همکلاسی های خود جلو بیفتند.از این رو در هر شرایطی معلم خصوصی یا همان دبیر خصوصی می تواند در نقش یک کاتالیزور عمل کند و فرآیند یادگیری را تسهیل و تسریع نماید.

اما در اینجا باید به چند نکته مهم در مورد استفاده از اساتید خصوصی تاکید کرد:

تدریس خصوصی

1-دبیر خصوصی مربوط دارای تجربه تدریس و سواد کافی باشد.متاسفانه برخی از دانشجویان که اقدام به تدریس خصوصی می کنند تجربه و یا سواد لازم را ندارند.اگر چه ممکن است در ابتدای کار از لحاظ قیمت مقرون به صرفه باشند اما با زیاد شدن تعداد جلسات این امتیاز نیز از بین خواهد رفت.اغلب دبیران حرفه ای در مدارس و یا کنکور مطالبی را که یک فرد بی تجربه برای آن یک ساعت وقت صرف می کند در کمتر از 20 دقیقه آموزش خواهد داد.

2-معلم خصوصی بتواند ارتباط منتج به نتیجه با دانش آموز برقرار کند.یعنی نه آنقد صمیمی که دانش آموز از انجام تکالیف و... سر باززند و نه طوری رفتار کند که دانش آموز به علت عدم برقراری ارتباط بهره کافی از یادگیری را نداشته باشد.

3-دبیر خصوصی یا معلم خصوصی به دانش آموز تکلیف ارائه کند و دانش آموز را در انجام آن بازخواست کند.

کلاس های نیمه خصوصی:

گاهی اوقات به علت بالا بودن هزینه برای کلاس خصوصی  1 نفره 3-5 نفر کلاس نیمه خصوصی تشکیل می دهند که قسمت عمده ای از مزایای کلاس های خصوصی را دارند.

در اینجا هم اشاره به این نکته ضروری است که دبیر خصوصی باید با دانش آموزان نحوه برخورد صحیح را داشته باشد و انجام تکالیف و سایر موارد را برای دانش آموزان در نظر بگیرد.

نکته مهمی که در اینجا قابل ذکر است،این است که دانش آموزان در کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی به راحتی می توانند تمام سوالات و اشکالات را از دبیر یا معلم خود بپرسند و به علت وجود وقت دبیر یا استاد مربوطه با زمان کافی که در اختیار دارد به رفع مشکل و تفهیم مطلب می پردازد.این مورد معمولا در کلاس های عمومی به علت جمعیت زیاد امکان پذیر نیست.

ما در گروه آموزشی-انتشاراتی آروین با بهره گیری از مولفان و مدرسان برتر تهران می توانیم خدمات کلاس های خصوصی-مشاوره خصوصی کنکور-مشاوره درسی به صورت خصوصی و برنامه ریزی فردی خصوصی را برای شما به بالاترین کیفیت ارائه کنیم.بر ای تماس با ما با شماره های 09208085905-02144174467 تماس حاصل فرمایید.

 مهندس افشار مدرس ریاضی

 معلم خصوصی،دبیر خصوصی،استاد خصوصی،مشاور تحصیلی خصوصی،دبیر خصوصی ریاضی در تهران،بهترین دبیر خصوصی تهران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

دانلود برنامه ریزی درسی-معرفی منابع درسی و کنکور

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی