jadidسلام و هزاران درود به دوستان عزیز
یه مدتی وقتی دارم کلاسور ارزیابی شاگردارونگاه می کنم به بخشی که در مورد فعالیت های غیر درسیِ میرسم میبینم که متاسفانه حداقل 2 ساعت استفاده از گوشی تو موارد ذکر شده که این عددو وقتی تو هفته حساب کردم 14 ساعت یعنی دو روز مطالعه مفید و در ماه شد 70 ساعت یعنی 10 روز مطالعه مفید و تا کنکور شد 840 ساعت یعنی 120 روز مطالعه مفید این با فرض استفاده ی روزانه 2 ساعت در نظر گرفته شده که و البته با مطالعه روزی 7 ساعت با شناختی که من از بعضی از شاگردا دارم این مقدار بیشتر هم هست اما من خوش بینانه شو در نظر گرفتم یعنی روزی 2 ساعت.
اولین چیزی که مارو به سمت شبکه های اجتماعی مانند: فیس بوک، توییتر،گوگل پلاس ، پینترست ، وایبر، تلگرام، لاین، تانگو، وی چت، بی تاک،اینستاگرام و..... سوق میده کنجکاوی در مورد افراد دیگه است این میتونه در مورد بازیگران و هنرمندان و مجریان مثل(احسان علی خانی،محمدرضاگلزار،بهرام رادان، الناز شاکردوست، جنیفر لوپز ،جاستین بیبر،سلنا گومز، براد پیت ،انجلینا جولی و....) یا ورزشکاران (علیرضا حقیقی، سعید معروف، محمد موسوی و.....) ووقتی هم وارد سال چهارم می شن پیگیر اساتیدشون می شن که استاد پروفایلش چیه و ........ ساده تر بگم میرن تو حاشیه .
در حالت دوم پیگیر افراد نزدیک خودتون هستید که دختر خالم پروفایلش چیه فرنداش کیان . پسر عموم پست چی میذاره و با کی عکس گذاشته؟؟
همین موارد باعث میشه انقدر ذهنتون درگیر بشه که وقتی شارژ گوشیتون تموم شد یادتون بیوفته اییییییییییییییییی واااااااااااااااااای 5 ساعت درگیر گوشیم بودمو نفهمیدم .
این یه مسئله ای ک برای اکثر ما اتفاق افتاده اگه بگی نه ناراحت می شم چون داری یکم اغراق می کنی .همه مون اوایل این حالتو داشتیم مهم نیست تو یه دوره ای به طور بی رویه استفاده کردیم مهم اینه این روندو ادامه ندیم .
متاسفانه این حالت و درگیر گوشی بودن تو افراد زیر 30سال به خصوص رده ی سنی نوجوان بسیار زیاد دیده می شود .
همین طور که از اسمش مشخص است شبکه های اجتماعی یعنی حضور آدم های زیاد با فرهنگ های متفاوت این باعث میشه با برخی از این فرهنگ ها ی مختلف آشنا بشیم که این جنبه مثبت قضیه است .
و جنبه منفی باز بودن محیط که خود زمینه ی بسیاری از مشغله های ذهنی فراهم میکنه که باعث می شه ذهنتون خیلــــــــــــــــــی درگیر بشه و این باعث میشه دائم تو توهمات فرو برید و خود این موضوع باعث میشه اونجوری که باید تلاش نکنید و نتیجه ی مطلوبو نگیرید که خود این زمینه ی ایجاد سرخوردگی است و ترجیح میدید تا در دنیای مجازی غرق بشید و در آرزوهاتون غوطه ور باشید. ادامه دارد....

مشاوره کنکور,مشاوره تحصیلی,مشاوره درسی,اینستاگرام,لاین,تلگرام

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

دانلود برنامه ریزی درسی-معرفی منابع درسی و کنکور

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی