jadidیکی از بزرگترین معضلاتی که در استفاده از شبکه های اجتماعی وجود داره می تونیم به بی خوابی اشاره کنیم .
بعضی از شاگردها میگن ما از تایم درس خوندنمون نمیزنیم از تایم خوابمون می زنیم و از گوشی استفاده می کنیم .
ویا میگن ما تایم استراحتمونه هر کاری بخوایم می تونیم انجام بدیم و ترجیح می دیم با گوشیمون سرگرم باشیم .
ویا.....
به این دسته از عزیزان باید بگم که کلا در اشتباه هستید تایمی که براتون مشخص شده برای استراحت باید به همین موضوع هم پرداخته بشه در اون تایم ذهن شما احتیاج داره تا استراحت کنه و یه ریکاوری داشته باشه و آماده بشه برای پارت بعدی مطالعه و مطالبی که خونده شده رو تو ذهنتون طبقه بندی کنه تا بتونه داده های دیگه هم تو خودش ثبت کنه .
یکی دیگه از مهم ترین وتاثیرات بی خوابی افراد است که باعث میشه همیشه کسل و بی حوصله باشند وکم کم حس ناامیدی در خودشون پیدا می کنند و سلامت روحی و جسمی خودشونو به معنای واقعی به خطر می اندازند.
از عوامل تاثیر گذار در مطالعه ، مطالعه با خیال راحت و در آرامش است که اگر این مورد را در نظر نگیرید در اصل فقط دارید وقت خودتونو تلف می کنید و به خیال خودتون دارین مطالعه می کنید اما بازده ای براتون نداره چون چیزی تو ذهنتون ثبت نمیشه ویا بهتر بگم هاله ای از مطالب تو ذهنتون ِو دائم به خودتون می گید خونده بودما چرا یادم نیست یکی از عوامل مهم اینه که ذهنتون دائم درگیر گوشیتونه و دائم دارید فکر می کنید:
پستم چند تا likeخورده کی بهم pm داده ،pm بهش رسید و read خورد ه ، طرف online هست ، آخرین تایم online کی بوده ، چرا جواب منو نداده ، بزار بزنم no..pv،وچرا …………. و هزاران موضوع وداستان دیگه که دائم تو ذهنتون میاد و بدتر از همه سلفی گرفتن در حالات مختلف منو کتابم یهویی، این درس چه قدر سخته نظر شما چیه؟ منو و.....
و کلی از این صحبت ها و بحث ها یا ساده تر بگم درگیری هایی که خودمون برای ذهنمون درست می کنیم سر منشا همشون گوشیه ِکه دستمونه.
در تایم مطالعه حتما باید گوشیتون خاموش باشه .و در تایمی که دیگه درستونو مطالعه کردید و تموم شده میتونید 45 دقیقه به گوشیتون اختصاص بدید.
اوایل شاید براتون سخت باشه ولی باید بتونید این تایمو کم کنید متاسفانه شبکه های اجتماعی تاثیرات بسیار منفی در افراد دارد که می توان به کم شدن حس خلاقیت در افراد اشاره کنیم چیزی که الان تو اکثر افراد زیر 20سال مشاهده می کنیم اکثرا از زندگی واقعی دور شدن و ترجیح می دن تو رویاهاشون به سر ببرند پس از اهداف اصلی که دارن هم دور میشن محیط مجازی محیطی است که افراد هر جوری که دوست دارند باشند خودشونو نشون می دن محیطی مجازی که ساخته شده از رویاهای ما این موردی که می گم در مورد تمام افراد نیست ولی اکثر افراد در بازه ی سنی افراد زیر 18 سال را درگیر کرده است .
درست در زمانی که افراد باید پایه اهداف بزرگ زندگی شون بریزند درگیر مطالبی می شوند که پایه ی تمام این اهداف رو سست می کند.
احتمال افسردگی رو را در افراد بالا می بره چون دائم در حال مقایسه خود و یا اطرافیانشون با افرادی که در شبکه ها می بینند هستند ساده تر بگم لذت واقعی زندگی از بین می برند . ادامه دارد........

 مشاوره کنکور,مشاوره تحصیلی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

دانلود برنامه ریزی درسی-معرفی منابع درسی و کنکور

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی