jadid

در ادامه مطالب قبل....

تو این قسمت می خوام یکم راحت تر با هم صحبت کنیم متاسفانه بزرگترین مشکلات و معضلات استفاده از شبکه های اجتماعی (تلگرام،لاین،فیسبوک،تانگو،وایبرو...)ارتباط گرفتن با جنس مخالف این از تمام مواردی که گفتم و قراره در ادامه مطالب براتون بگم صدمات جبران ناپذیر تری داره.
چند وقت پیش پیام جالبی برام اومد که میگفت:توتلگرام ولاین که میریم همه شاخ ، همه داف ،همه سیکس پک ، همه .... ولی من موندم اینا که ما تو خیابون میبینیم کی هستن توریستن .
واقعیت الان جامعه ما که خواه ناخواه شخصو ترغیب میکنه به سمت این مسائل بروند و اگر تو دنیای واقعی به اون نرسند تو دنیای مجازی خودشونو پشت عکس های فوتوشاپی و قرضی از اینترنت قایم می کنند.
متاسفانه اینقدر این مسائل فراگیر شده که تو بین داوطلبین و دانش آموزان خودم وقتی میبینم به جای تمرکز روی درس و فهم بهتر مطالب و رفع اشکال و... فقط تو حاشیه هستند به حاشون بسیار تاسف می خورم . (البته شامل همه نمیشه)
تو سنی که ذهنشون بسیار فعالِ و میتونه پر بشه از مطالب مفید ودرسی خودشونو درگیر مسائل حاشیه ای میکنند .و تو دنیای فانتزی خودشون غوطه ور می شن اگه دوست داشتید و معلم شدین این حرف منو خوب می فهمید وقتی شاگرد تو توهمات خودش فرو رفته استاد کامل این موضوع می فهمه و حتی می تونه بگه شاگرد به چی داره فکر میکنه پس اصلا فکر نکنید اگر تو کلاس ساکت باشید و تخته رو نگاه کنید استاد متوجه حواس پرتی شما نمیشه .اون ابر توهمی که بالا سرتون تشکیل شده رو میبینند.
از حواشی کلاس درس خارج بشیم به اصل مطالب بپردازیم .
همین طور که گفتم بزرگترین بخش و پرحاشیه ترین حالتی که شخص میتونه توش گیر بیوفته ارتباط گرفتن با افراد دیگر به خصوص جنس مخالف که معمولا با یه سلا م شروع میشه و در ادامه تعریف تمجدید از عکس پروفایل و......
مشکل ای کاش فقط همون یه سلام بود داستان تازه شروع میشه 24 ساعتــــه توگوشـــــــی
سللللام خوفی عخشم؟؟؟
سلام جوجو خوبییییییی؟؟؟؟
و....
(قابل ذکر بگم خوش بینانه ترین نگاه به چت هارو دارم )
وحـــــــــالـــــــــــا گوشی پر میشه از عکس های واقعی یا کارتونی منو آقامون همین الان یهویی؟؟؟
منو خانمم با هم یه تیمیم بدون هم یتیمیم!!!!!
و.....
اما متاسفانه به دلیل کم بودن گوش شنوا معمولا با این مسائل زیاد مواجه میشیم
گوش نمیدن که ای دختر جون؟؟؟؟ پسرجون؟؟؟؟ عزیز دل این چیزا همش تو دنیای مجازی و واقعیت زندگی یه چیز دیگه اس .
یا بیا توجیه کن عزیزم ،دخترم ،پسرم سرکاری طرفت هفت خط تر از این حرفاس تو با اونی اون با همه خودت ،خودتو سرکار گذاشتی .
متاسفانه هر ساله شاهد این بودم که سر کلاس شاگردای خوبم به خاطر این درگیری ها هر آزمون تراز و درصد هاشون اومده پایین تر و متاسفانه عمده این مشکلات تو سالی بوده که می خواستند کنکور بدن و به خاطر مشغله فکری زیاد و کم کاری تو خوندن شانس قبولی خودشونو برای کسب یه رتبه ی قابل قبول بسیار پایین آوردن.
دختر خوبم ، پسر گلم دنیای مجازی تو کشور ما مکان مناسبی برای پیدا کردن شریک زندگیت نیست .اونی که 24 ساعته گوشی دستشه که کی وقت داره به زندگی واقعی فکر کنه کی وقت داره تلاش کنه برای محیا کردن زندگی کی وقت داره تورو واقعا بشناسه و به طور واقعی دوست داشته باشه و.....
خواهش میکنم حداقل تو دوران دبیرستان خودتونو قاطی این بازی های سر کاری نکنید که آخرش فقط آه،حسرت ،گریه، دل شکسته،بدبینی به آینده ومتاسفانه در بعضی از موارد بدنامی براتون به ارمغان میاره.
ادامه دارد...

شبکه اجتماعی

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

دانلود برنامه ریزی درسی-معرفی منابع درسی و کنکور

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی