jadid

سال های اول کارم یه چیزی خیلی ذهنمو درگیر می کرد ایراد کار در درس خوندن شاگردام کجاست بعضی هاشون واقعا وقت می ذاشتند ولی اون نتیجه ای که باید بگیرنو نمی گرفتند و ترازشون هر بار نسبت به قبل پایین تر میومد یا اصلا تغییری نمی کرد با توجه به تلاشی که می کردند .
این مسائل هم روحیه اونارو خراب کرده بود و همین طور منو که اینا ایراد کارشون کجاست !!!!!
شاگردانی با معدل بالا و هوش خوب و تلاش زیاد ولی چرا حتی کف آزمون ها هم نمی آوردن.
تصمیم گرفتم یه اردوی مطالعاتی برگزار کنم تا ببینم ایراد کار کجاست ؟؟؟
چون بعضی از شاگردام از لحاظ روحی خیلی ریخته بودن به هم تو این دو هفته اردو چیزای جالبی دیدم که خالی از لطف نیست شما هم در مورد اونا و ایراداتشون بدونید شاید شما هم جز همین دسته ها باشید.
قرار بر این گذاشتم تو هفته اول همه بچه هام هر جور که می خوان مطالعه کنند وطبق روال همیشه برنامه هاشونو تو کلاسور وارد کنند شروع کار ساعت 8 بود قرار بود ساعت 30/7 بچه ها تو پانسیون باشن .
روز اول بچه ها مثل لشگر شکسته خورده میومدن تو سالن مطالعاتی قیافه بعضی هاشون میگفت حتی صورت خودشونو نشستن و بعضی ها هم خسته و کم بودن بچه هایی که سر حال اومده بودن .
راس 8 بچه ها پشت میز نشستن و شروع شد 1 ساعت اول بعضی هاشون خواب بودن و کسل بچه ها اینقدر خمیازه کشیده بودن منم خوابم گرفته بود .یکی دو ساعتی از این روال می گذشت که چند تا از بچه ها حالشون بد شد کاشف به عمل اومد صبحانه نخوردن . یه تایم استراحت اجباری دادم و خواستم بچه ها حتما چیزی بخورن شرایط نسبت به قبل یکم بهتر شد ادامه دادیم و تا این که بعضی ازبچه ها اومدن اعتراض که صندلی چوبی خسته مون می کنه کمرمون درد گرفت کفش هامون اذیتمون میکنه وکلی حرف اجازه گرفتن و رفتن نمازخونه و در حالی که دراز کشیده بودن شروع کردن به مطالعه.
تو سالن یه سری با هم نشسته بودن و در گیر بودن شدید اول فکر کردم دعواشون شده و رفتم ببنیم چی شده انگار نشست 5+1 بود درگیری دوستان سر حل یه سوال بود که نزدیک به یک ساعت و نیم وقتشونو گرفت.
یه سری دیگه درگیر ماژیک و خودکار های رنگو ورنگشون بودن و به طور نامحسوسی یه کل کل کودکانه سر این چیزاشون با هم داشتن.
یه سری دیگه هم خیلی خودشونو اذیت کرده بودن کتاب باز خوابیده بودن
یه سر ی از دوستان کتاب باز ولی معلوم بود تو رویا دارن سیر می کنند تو 4 ساعتی که سر زدم بهشون صفحه ای که جلوشون باز بود تغییر نکرده بود .
یه سری دیگه مجمع تشکیل داده بودن و در حال بحث در مورد کفش و لباس و...... (حواشی دیگرو نمی گم میدونم میدونی چی میگم)
بعضی ها هم در به در دنبال حل یه سوال بودن که تا اون سوالو حل نکنند نمی تونن ادامه درسشونو بخونن
بعضی ها هم فقط پیگیر این بودن که مابقی چه قدر خوندن و کجان و دائم در حال سرک کشیدن تو کار هم بودن .
ادامه دارد...

 روش های مطالعه دروس,روش مطالعه ریاضی(سوم تجربی),روش مطالعه حسابان,روش مطالعه دیفرانسیل,روش مطالعه زیست شناسی,روش خوب تست زدن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

دانلود برنامه ریزی درسی-معرفی منابع درسی و کنکور

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی