jadid

 


تایم ناهار و استراحت 2ساعت بود بچه ها شروع کردن به سفارش دادن غذا از فست فود های مختلف و موقع سفارش تاکید می کردن پنـــــــیرش زیاد باشه .نوشابه هم کوکا حتما سس هم زیاد بذارید.
یه سری هم اهل دل بودن و سنتی چلو کباب سفارش دادن. یه سری هم از خونه از غذا آورده بودن .
انگار این مدت تو قحطی بودن و با یه ولع وصف نشدنی شروع به خوردن کردن .یک ساعتی درگیر خوردن بودن . بعد یک ساعت تصمیم گرفتن یکم استراحت کنند تا تا ساعت 3 دوباره شروع کنند .
طبق گفته مراقب ها همه هجوم برده بودن سمت نمازخونه و رو زمین زیر آفتاب تا یکم بخوابن.
با سختی زیاد پارت مطالعاتی شروع شد همه کسل و خواب آلود بودن تو فضای سالن مطالعاتی که می رفتم به سالن استراحت بیشتر شباهت داشت اکثرا کسل و بی حال راندمان کار خیلی پایین اومده بود با هر مشکل سختی بود اون روز تموم شد .
تصمیم گرفتن از این به بعد بعد از تایم مطالعاتی در پایان روز ازشون آزمون بگیرم .
یکم بچه ها به جنب و جوش افتادن ولی این فقط یه شور کوتاه مدت بود نتایج آزمونا تغییرات چشم گیری نداشت .
طبق قراری که گذاشته بودیم بچه ها تو اون یه هفته درس خوندن و متاسفانه باز طبق روال هر روز تایم مطالعه زیاد بود ولی بازده ونتیجه کم
الان می خوام در مورد ایرادات تو این یه هفته براتون بگم:
1-بچه ها صبح بدون خوردن اصلی ترین وعده غذایی یعنی صبحانه میومدن پانسیون.
2- شب دیر میخوابین و بیدار شدن صبح براشون سخت بود و کسل کننده.معمولا درگیر گوشی بودن و از تایم استراحتشون میذاشتن برای گوشی
3- بچه ها میگفتن 8 صبح درس خوندن سخته خوابمون میاد ولی به این نکنه کوچیک دقت نمی کردن که با داشتن یه نرمش ساده می تونن گردش خونشونو سریع تر کنند و پر انرژی باشن. پس لازمه حتما بعد از بیدار شدن و شستن صورت یه نرمش کوتاه داشته باشید . یادتون نره اگه کنکوری هستید یا در دوران امتحانات در این یک سال از ورزش های سنگین جدا پرهیز کنید .
4- بچه هایی که بعد گذشتن 2ساعت از نشستن پشت میز خسته شده بودن به این نکته اصلا توجه نکرده بودن که موقع کنکور باید حداقل4 ساعت روی صندلی هایی که تا حالا نشسته بودن بشینن وممکنه این صندلی ها خیلی سخت باشه و اذیتشون کنه. و مهم تر از همه بهترین پوزیشن نشستن پشت میز و صندلی است اگه صندلی چوبی باشه خیلی بهتر است. چون عادت می کنید و زمان کنکور به دلیل استرسی که قطعا وجود داره احساس خستگی نمی کنید چون به این مدل صندلی عادت دارید.
5- یه سری هم که عادت داشتن دراز کش درس بخونن این مسئله رو اصلا نمی دونستن که کمترین بازده موقع درس خوندن مال این پوزیشن است.
اگه عادت به این نوع مدل دارید حتما ترک کنید علاوه بر صدماتی که به اعضای داخلی شکمتون وارد میکنید تمرکزتون در پایین ترین حالت ممکن است .
ادامه دارد....

 روش های مطالعه دروس,روش مطالعه ریاضی(سوم تجربی),روش مطالعه حسابان,روش مطالعه دیفرانسیل,روش مطالعه زیست شناسی,روش خوب تست زدن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

دانلود برنامه ریزی درسی-معرفی منابع درسی و کنکور

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی