تو جلسه ی اول مشاوره از شاگردام همیشه یه سری سوال می پرسم.
برای رسیدن به آرزوت حاضری چی کار کنی ؟؟؟
در هفته میتونی 70ساعت درس بخونی ؟؟؟
دوست داری جز نفرات برتر بشی؟؟؟
همه اکثرا یه جواب بهم میدن اونم اینه که من هـــــــــر کاری می کنم برای رسیدن به آرزوهام .
دوست دارم بهترین دانشگاه تهران قبول بشم با رتبه ی تک رقمی ودو رقمی .
رویاشو دوست دارن ولی برای رسیدن به این رویا کاری که باید انجام بدنو انجام نمیدن .
کوچک ترین کاری که باید انجام بدن خوندن درس با برنامه است البته با تمرکز بالا و حواس جمع. 
چیزی که تو زمان حال خیلی از شاگردان ندارن به دلیل مشغله هایی که خودشون برای خودشون به وجود میارند . و موقع درس خوندن هر چیزی تو ذهنشون است جز درس .
به همین دلیل عمده مشکل بچه ها عدم تمرکز در موقع خوندن است .
این عدم تمرکز برای این ایجاد میشه که موقع درس خوندن و قبل از شروع درس یاقبل خواب و بعد از بیدار شدن و... ذهن خودشونو درگیر رویاهایی میکنند که تمام ذهنشونو درگیر می کنه و دیگه جایی برای درس خوندن باقی نمی مونه شاید دایم پای درس باشن ولی اگر همون یه صفحه ای که خونده باشنو امتحان بگیرم درصد قابل قبولی نمیارن .
و بعضی از دوستانی که فکر می کنند از همون اول می تونن 10ساعت درس بخونن باید بگم که امکانش خیلی کمه و در صورتی که این اتفاق بیافتد برای هفته های آینده خسته می شید
در صورتی که با یه برنامه منسجم درس نخونید از اسفند ماه که اصل کارهاتون شروع میشه خسته میشید یا به قول بعضی از بچه ها دیگه می برین
بالا بردن تایم مطالعه مهمه ولی باید اصولی انجام بشه . و این تایم فقط نباید اختصاص پیدا کنه به مطالعه باید مرور ها با فواصل درست قرار گرفته باشه تا بتونید مطالبو کامل درک کنید .
بعضی هاتونم تو ذهنتون یه موضوعی وجود داره که این همه داوطلب مدارس تیزهوشان و جود دارن من شانسی برای قبول شدن ندارم باید بگم تو یه تحقیقی چند سال پیش انجام شد تعداد افراد با ضریب هوشی بالا شاید 2 درصد اون مجموعه رو تشکیل می دادند اکثر افرادی که به عنوان افراد تیزهوش توی اون جمع بودن اکثرا افرادی با ضریب هوشی متوسط و نرمال بودن مثل اکثر ما .
ولی وجهه تمایز اونا در یک چیز بود اعتماد به نفس قدرت تلقین بالا که اونارو از اکثر داوطلبا متمایز کرده بود پس یادتون نره برای موفقیت تو هر چیزی لازم نیست الزاما هوش بالایی داشته باشید تنها کافیه خودتونو قبول داشته باشید و به نیروی ذهن خودتون ایمان داشته باشید .
شما خیلی راحت بسیاری از مطالبو تو ذهنتون با جزییات میارید ولی در موقع درس خوندن انقدر که قدرت تلقین ما ادما بالاست با پیش زمینه ی اینکه مطلب تو ذهنم نمیره میرید سمت کتاب واین زمینه تو ذهنتون هست که من تو مغزم چیزی نمیمونه در نتیجه همه چیو خیلی راحت فراموش میکنید.
اگر موضوعی منفی تو ذهنتون باشه و دایم به خودتون تلقین کنید این موضوع تاثیر صحبت کردن 6 نفر خبره در امر مشاوره با شمارو داره و به راحتی از ذهنتون پاک نمیشه.
باور کنید دارای هوش خوبی هستید و میتونید چیزی که دوست داریدو راحت به دست بیاورید. فقط کافیه خودتونو باور کنید.

ادامه دارد....

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

دانلود برنامه ریزی درسی-معرفی منابع درسی و کنکور

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی