jadid

سلام.

سال ها قبل که امکانات آموزشی به این وسعت نبود و شبکه های اجتماعی و تکنولوژی به این اندازه پیشرفت نکرده بود؛اغلب منابع در اختیار دانش آموزان به کتاب های درسی یا به طور محدود به برخی جزوات آموزشی خلاصه میشد(جزوات رزمندگان اسلام).اما در طی این سال ها هر روز شاهد این هستیم که کتاب های بیشتری تالیف می شود و در بسیاری از سایت ها و کانال های تلگرام،دانلود رایگان کتاب(کتاب کنکور،کتاب تست،کتاب آموزشی و کتاب کمک آموزشی) وجود دارد.که صد البته دانلود رایگان کتاب یا هر محصول فرهنگی دیگر بدون اجازه ناشر عمل غیر قانونی است.به هر حال با پیشرفت تکنولوژی شاهد همچین اتفاقاتی هم بوده ایم.

بریم سر اصل مطلب!

همیشه سوال مهمی که اغلب دانش آموزان و خانواده ها رو درگیر خودش میکنه؛اینه که بهترین منبع مطالعاتی چیه؟

یا کلی تر؟!!!! مدرسه غیر انتفاعی؟ مدرسه دولتی؟ آموزشگاه؟ دی-وی-دی تدریس؟ فیلم آموزشی ؟ کتاب؟ کتاب تستی؟ کتاب تشریحی؟ معلم خصوصی؟ مشاور خصوصی؟ آزمون آزمایشی و.....

در این مقاله راجع به منابع کنکور( کتاب درسی-کتاب تست و جامع و دی-وی-دی آموزشی) بحث می کنیم.

اگر شما دانش آموز باشید و به مدرسه برید و معلم خوب داشته باشید؛معمولا احتیاجی به استفاده از فیلم آموزشی و تدریس ندارید.هر چند در این مواقع هم خیلی از شما به علت غیبت در سر کلاس،یاد نگرفتن یک مطلب،کم بودن زمان تدریس برای دبیر محترم ممکنه یک مبحث یا مباحثی رو خوب یاد نگیرید.بنابراین مجبورید که یا دبیر خصوصی داشته باشید یا از فیلم تدریس اساتید استفاده کنید. متاسفانه در این سال ها دیده شده مثل تمام کالاهایی که هم خوبش هست هم بد!!!!! محصولات آموزشی هم خوبش هست و هم بدش! ما نه می تونیم کلا استفاده از اینها رو منتفی کنیم و نه اینکه بگیم مدرسه نرید،آزمون ندید و فقط از این محصولات استفاده کنید.بنابراین با انتخاب مناسب می تونید بهترین بهره وری رو از این محصولات داشته باشین.

یکی از مواردی که من به شدت توصیه میکنم از این دی وی دی ها استفاده کنید اینه که می تونید با دیدن و یادگیری این فیلم ها قبل از اینکه به پایان سال تحصیلی برسید و یا حتی در تابستان شما درسو یاد گرفته باشین.با روزی 2-3 ساعت زمان!!! و این کار باعث میشه که در آخر سال نگران تموم شدن وقت و تدریس نشدن برخی مباحث توسط دبیرانتون نباشید.

در کنار این ویدیوهای آموزشی استفاده از کتاب های مفهومی و تستی هم توصیه میشه! شما صد بارم که یک فیلم تدریس و ببینی یا صد تا معلم خصوصی هم داشته باشی! تا وقتی خودت تمرین و تکرار نداشته باشی،هیچی نمیشی!

بنابراین با تهیه منابع درسی خوب که شامل فیلم های آموزشی،جزوات مناسب،کتاب های کنکور،کتاب های تست خوبه میتونی به راحتی در رشته دلخواه قبول شی!

آروین یعنی سنجش

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

دانلود برنامه ریزی درسی-معرفی منابع درسی و کنکور

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی