سلام

تصوری که اغلب افراد از دیدن یک فیلم آموزشی یا همان دی وی دی آموزشی دارند مانند دیدن یک فیلم یا سریال در منزل است.کمی تخمه یا میوه آورده و جلوی تلویزیون یا لب تاب دراز می کشیم و استاد عزیز تدریس می کنند و ما هم لذت می بریم.و در آخر میگوییم استاد خوبی نبود چون کمی داد میزد و من از خواب می پریدم.

دوست عزیز! 

نحوه استفاده از دی وی دی آموزشی اینگونه نیست.شما فرض کنید یکی از بهترین اساتید کشور در منزل شما به شما تدریس خصوصی می کند.

چگونه باید در این جلسه تدریس خصوصی رفتار کرد.آیا می دانید هزینه 1 جلسه تدریس خصوصی این اساتید از قیمت پکیج دی وی دی شما بیشتر است؟!!

آیا می دانید از خوش شانس ترین نوع بشر هستید که امکانات و تکنولوژی انقد پیشرفت کرده است که شما به راحتی می توانید در منزل لب تاب یا کامپیوتر داشته باشید و.....

برای بهره وری از این فیلم های آموزشی حتما باید دفترچه ای برای یادداشت کردن نکات،دفتری برای حل مسائل داشته باشید.قسمتی از فیلم را خوب می بینید نکات را یادداشت می نمایید.فیلم را نگه می دارید و شروع می کنید به حل مثال بعدی! حتی می توانید مثال ها و تمرین های قبل را یک بار دیگر خودتان حل کنید.

اگر زمان یک فیلم تدریس 2 ساعت باشد، دیدن آن باید حداقل 4 ساعت طول بکشد(البته 4 ساعت بدون تفریح و خواب و....) ودر آخر هم دفتر نکات و دفتر حل مسائل باید استفاده شده باشد.

بنابراین فقط دیدن یک فیلم آموزشی باعث یادگیری نمی شود.همچنین بعد از تماشای فیلم باید به حل مسایل مربوط به آن( کتاب درسی،کتاب های تست، کتاب یا جزوه پیشنهادی) بپردازید تا یادگیری کامل شود.

ادامه دارد.....

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

دانلود برنامه ریزی درسی-معرفی منابع درسی و کنکور

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی