jadid

سلام به همه دانش آموزای کنکور

اگر در تابستان خوب درس نخوانده باشیم،آیا می توان از همین الان شروع کرد و به رتبه خوب رسید؟

تابستان را خوانده ام ولی برنامه درسی خوبی نداشته ام!کمی سردرگم و آشفته شده ام!نمی دانم با شروع مدرسه ها و زیاد شدن حجم درس ها باید چه کنم!صبح تا ظهر در مدرسه هستم و فقط درس های سال چهارم را تدریس می کنند و عصر ها نمیدانم درس های مدرسه را بخوانم و یا برای کنکور!و اصلا چگونه باید این حجم از دروس مختلف را در این زمان کم بخوانم!آزمون شرکت می کنم ولی به منابع آزمون نمی رسم!

درس خواندنم معلوم نیست!یک روز 8 ساعت می خوانم ولی 3 روز نمی خوانم! پانسیون مطالعاتی ثبت نام کنم یا نه!؟ از چه منابع درسی و چه کتاب های کمک درسی باید استفاده کنم.تعداد کتاب ها و منابع موجود در بازار انقدر زیاد هست که سردرگم می شوم.با داشتن 3 تا 4 کتاب از هر درس یکی از آن ها را هم نمی توانم درست تمام کنم!

کتاب ها همه نو و دست نخورده باقی بامنده اند.و.......... هزاران فکر وسوال دیگر که در ذهن ما نقش می بنددو مانع درس خواندن می شود.

دوست خوب کنکوری من!

بدترین آفت در انجام هر کاری بی برنامه بودن و نداشتن و ندانستن صحیح روش برنامه ریزی است.مخصوصا در این سال که شما با حجم زیاد مطالب درسی روبرو هستید و باید بتوانید همه آن ها را مطالعه کنید و تست هم بزنید.

اگر  نتوانید برنامه ریزی صحیح داشته باشید یقینا با ساعت ها مطالعه هم نمی توانید نتیجه مطلوب را بگیرید.به خصوص امسال که سال آخر نظام قدیم هست و اگر خدای نکرده پشت کنکور بمانید،شاید سال بعد مجبور شوید با منابع جدید کنکور دهید که مساوی است با هدر رفتن قسمت عمده ای از زحمات شما!

چه باید کرد؟؟؟؟

چند توصیه لازم که با عمل کردن به آن ها نتیجه خواهید گرفت.

1-اگر دانش آموز هستید و به مدرسه می روید درس هر روز را همان روز مطالعه کنید.این کار باعث صرفه جویی بسیار در انرژی و وقت شما در هفته های آینده خواهد شد.

طبق قوانین علمی یادگیری اگر شما درس هر روز را همان روز بخوانید در روزهای آینده مطالب را به راحتی به یاد خواهید آورد.چون مطالبی که همان روز خوانده اید از حافظه حسی به حافظه کوتاه مدت انتقال پیدا می کند.

2-سه یا چهار روز  بعد تکالیف وتمرینات مربوط به آن درس را خودتان،تاکید می کنم خودتان حل کنید یعنی از کتاب های حلل المسائل کمک نگیرید.رو نویسی نکنید.

در اینترنت سرچ نکنید دانلود کتاب درسی یا دانلود تمرینات کتاب درسی!

3-شب قبل از کلاس،درس ها را مرور کنید.تا روز بعد برای پرسش دبیر آماده باشید.

با انجام این سه مرحله که زمان زیادی نمی خواهد به راحتی از پس مشکلات سال چهارم بر می آیید.اما اگر بخواهید شب قبل کلاس هم درس بخوانید و هم تمرینات را یاد بگیرید و حل کنید و هم برای پرسش کلاسی یا امتحان آماده شوید دچار استرس خواهید شد و این استرس در بلند مدت و با زیاد شدن تعداد درس ها و امتحانات شما را از پا می اندازد.

4-زمان هایی که اضافه می آورید را به تفریح و استراحت نگذرانید.سعی کنید مباحث پایه مرتبط را بخوانید و همگام با سال چهارم مطالب پایه را نیز مطالعه کنید.

5-در بیشتر آزمون های آزمایشی مباحث سال چهارم و پایه از مباحث مرتبط انتخاب می شوند.به کمک برنامه راهبردی این آزمون ها می توانید نتیجه خوبی بگیرید.

6-به کانال های تلگرام و .... که برنامه ریزی تحصیلی و درسی میفروشند اعتماد نکنید و قبل از اعتماد به آن ها در مورد رزومه کانال تحقیق به عمل آورید.

به طور مثال اگر وارد سایت آروین شده اید با یک سرچ ساده در مورد موسس سایت یا کانال می توانید به رزومه شخص دسترسی پیدا کنید.مثلا سرچ کنید امیر حسین افشار

یا امیر حسین افشار مدرس کنکور یا امیر حسین افشار مشاور کنکور و یا نشر مکتب آروین.

7-مشاور خوب همواره می تواند شما را سریعتر و با انرژی کمتر به هدف برساند.

8-حتما برنامه مطالعاتی خود را در جدول برنامه ریزی ثبت کنید.اگر درس بخواند در آینده با دیدن مباحث خوانده شده و تعداد مرور ها اعتماد به نفس می گیرید و اگر نخوانید،متوجه کم کاری خودتان می شوید و شروع به خواندن می کنید.

9-استفاده از منابع مختلف مطالعاتی هم سردرگمی می آورد و هم استرس! یک کتاب را مطالعه کنید و به تست هایش جواب دهید و بعد سراغ یک کتاب دیگر بروید.

10- امسال سال سرنوشت ساز شماست.از تفریحات زودگذر چشم پوشی کنید تا به رشته و دانشگاه دلخواه خود برسید.موفقیت در کنکور هزینه می خواهد.که قسمت زیادی از این هزینه جوانی و زمانی است که برای درس خواندن می گذارید.

11-اگر در تابستان درس نخوانده اید نگران نباشید.با توکل به خدا و کمی تلاش بیشتر می توانید گذشته را جبران کنید.خیلی از دانش آموزان در تابستان خوب مطالعه می کنند اما هر چه به کنکور نزدیک می شوند به علت خستگی و.... از ساعات مطالعه خود می کاهند و نتیجه خوبی در کنکور نمی گیرند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

دانلود برنامه ریزی درسی-معرفی منابع درسی و کنکور

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی