jadid

مدارس تیزهوشان یا همان مدارس سمپاد یا مدارس استعدادهای درخشان ،سال هاست به تربیت نخبگان دانش آموزی می پردازد که اغلب فارغ التحصیلان این مدارس در دانشگاه های برتر پذیرفته می شوند و برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مهاجرت می کنند.

اطلاعاتی در مورد نحوه برگزاری آزمون تیزهوشان-استفاده از منابع برای  آزمون سمپاد سال نهم به دهم

معمولا ثبت نام اولیه این آزمون در بهمن و اسفند هر سال انجام می گیرد و برای ثبت نام شرط معدل وجود دارد.امسال برای داوطلبان ورود به مدارس تیزهوشان شرط معدل سال هشتم وجود دارد به طوری که معدل سال هشتم دانش آموز باید بالای 19 باشد.ثبت نام به صورت اینترنتی است.دریافت کارت ورود به جلسه و .... هم به صورت اینترنتی انجام میشود.

در زمان ثبت نام هر دانش آموز حق دارد که سه مدرسه از مدارس شهر خود را به عنوان اولویت انتخاب کند.که نحوه انتخاب آن ها دلخواه است ولی می تواند بر قبولی داوطلب اثر گذار باشد.معمولا بهتر است یکی از اولویت ها مدرسه نزدیک به محل سکونت یا همان مدرسه محل تحصیل متوسطه اول باشد.

نکته مهم: 

 به طور مثال در تهران دبیرستان علامه حلی 1 از مدارس بسیار خوشنام است که هر ساله با توجه به نتایج کنکور و درخشش دانش آموزان این مدرسه در المپیاد ها رقابت سختی برای ورود به این مدرسه وجود دارد.بنابراین احتمال قبولی شما در این مدرسه نسبت به دیگر مدارس سمپاد تهران کمتر خواهد بود.

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان

معمولا زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان در اواسط اردیبهشت می باشد که کارت ورود به جلسه آن یک هفته قبل از آزمون از طریق اینترنت در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

دروس آزمون تیزهوشان

1- درس ریاضی در آزمون سمپاد(تیزهوشان)

20 سوال در آزمون تیزهوشان مطرح می شود که ضریب این درس 3 می باشد.سوالات این درس معمولا سخت تر از سوالات کتاب درسی می باشند و گهگاهی از سوالات کنکور هم در این آزمون دیده می شود.درس ریاضی یکی از تاثیر گذارترین دروس در آزمون تیزهوشان می باشد.حل سوالات سال های قبل و داشتن معلمی باسواد فراتر از کتاب درسی می تواند شما را به درصد های بالا در این درس برساند.

برای استفاده از تدریس مهندس امیر حسین افشار دبیر با سابقه و طراح کنکور می توانید با شماره 09208085905 تماس بگیرید.همچنین از دی وی دی تدریس ایشان و کلاس های آنلاین و مجازی برای دانش آموزان شهرستانی استفاده نمایید.

2-درس علوم تجربی در آزمون تیزهوشان

بعد از درس ریاضی این درس مهمترین درس آزمون شما می باشد.که 17 سوال با ضریب 2 از آن طرح می شود.

3-درس ادبیات و زبان فارسی

مهمترین درس عمومی است که تعداد 15 سوال با ضریب 2 دارد.

4-سایر دروس شامل تاریخ،جغرافیا،اجتماعی،آموزش قرآن و پیام های آسمانی تقریبا اهمیت یکسانی دارند و با حل نمونه سوالات سال های قبل می توانید به راحتی به این سوالات پاسخ دهید.

برای مشاوره آزمون تیزهوشان-مشاوره های روانشناسی-انگیزشی و همچنین شناخت روحیات دانش آموز با شماره 09208085905 تماس بگیرید.

هم چنین برای تهیه دی وی دی تیزهوشان کلمه تیزهوشان نهم را به شماره بالا ارسال نمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

دانلود برنامه ریزی درسی-معرفی منابع درسی و کنکور

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی