jadid

 

آیا می دانید تقریبا در هر رشته به طور متوسط در هر سال تحصیلی 2500 نفر با معدل 20 در امتحانات نهایی کنکور سراسری می دهتد . جالب تر از آن،از این تعداد فقط حدود 5 درصد در کنکور رتبه های برتر را کسب می کنند.

آیا این دانش آموزان که در امتحانات نهایی معدل 20 داشته اند،اهل مطالعه نبوده یا اینکه بی سواد بوده و یا ......

بنابراین می توان نتیجه گرفت که معدل هر چند در کنکور دانش آموزان و کسب رتبه برتر تاثیر گذار است اما شاخص تعیین کننده ای نیست.

برای تعیین رتبه در کنکور روش مطالعه دانش آموز باید روش بسیار حرفه ای باشد.متاسفانه برخی از مشاوران کنکور،مدرسان کنکور،مولفان کنکور این واژه را بد تحلیل می کنند و منظور از حرفه ای بودن را فقط در طرح سوالات نکته دار،سوالات تکنیکی و این گونه موارد می بینند واینکه این گونه سوالات در کنکور سال هاست که مطرح نمی شود.

بنابراین در کنکور چه سوالاتی مطرح می شوند که دانش آموزان با رتبه 20 هم نمی توانند پاسخگوی آن ها باشند ولی دانش آموزان با معدل 10 تا 12 به آن ها جواب داده و حتی توانسته اند رتبه برتر کنکور حتی رتبه 1 رقمی و رتبه 2 رقمی کسب کنند.؟!!!!!!!

یکی از دلایل مهم در نتیجه نگرفتن این دانش آموزان غرور کاذب است.چون فکر می کنند در کل دوران تحصیل با معدل بالا قبول شده اند و در مدارس خود شاگرد اول بوده ویا اینکه در مدارس برتر ایران تحصیل نموده اند،بنابراین راه همواری برای قبولی در کنکور خواهند داشت و با همان سبک مطالعه قبلی به نتیجه خوبی در کنکور خواهند رسید.که این اولین اشتباه دانش آموزان با معدل بالا است.

اشتباه دوم که در دانش آموزان معدل بالا رخ می دهد رفتن به دنبال حل سوالات علمی و بسیار پیچیده و در حد المپیاد یا سوالات و مطالبی است که در کنکور سراسری از آن ها سوالی مطرح نخواهد شد.بنابراین سواد این افراد بالا می رود اما این سواد برای کنکور آن ها نتیجه بخش نخواهد بود.مانند اینکه من کل کتاب های مربوط به علم نجوم را بخوانم و بلد باشم وانتظار داشته باشم در کنکور سراسری رتبه تک رقمی بیاورم.پر واضح است از تمام علمی که من در اختیار دارم حتی یک سوال هم در کنکور سراسری مطرح نخواهد شد بنابراین دانستن ومطالعه نیز باید چارچوب خود را در حیطه کنکور حفظ کند.

 

کانال تلگرام تدریس ریاضی

اشتباه سوم دانش آموزان قوی که باعث می شود رتبه نشوند یا حتی رتبه های زیر 10000 نیاورند عدم داشتن استراتژی مطالعاتی درست است.اغلب به تست زدن اعتقادی ندارند و یا الگوی تست زدن آن ها اشتباه است که باید اصلاح شود. در مورد انتخاب منابع و نحوه تست زدن مطالب بسیاری گفته شده که می توانید با مراجعه به آن ها اطلاعات کافی کسب کنید.

اشتباه چهارم که بیشتر نتیجه غرور این افراد است عدم کمک گرفتن از مشاورین یا دبیران است.به علت معدل بالا و اعتماد به نفس کاذب دوست ندارند که شخص دیگری به آن ها برنامه مطالعاتی بدهد یا بخواهد آن ها را چک کند.

ادامه دارد.....

برای رزرو مشاوره با شماره 02144174467 یا 09208085905 تماس بگیرید.

 کانال آپارات نشر مکتب آروین

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

دانلود برنامه ریزی درسی-معرفی منابع درسی و کنکور

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی