jadid

 

سلام به دانش آموزان عزیز و اولیای گرامی

امیرحسین افشار هستم.مشاور و برنامه ریز تحصیلی در مدارس برتر تهران و صدا و سیما

سوال بسیاری از داوطلبان کنکور  و حتی دانش اموزان سال های پایین ترکه از مشاوران کنکور و مشاوران تحصیلی می پرسند که در آزمون های مختلف مانند سنجش،قلم چی،گزینه 2،مرآت و .... شرکت می کنند این است که در طی چند آزمون قبلی ترازم ثابت مانده است.یا اینکه رشد خاصی در تراز آزمونم احساس نمی کنم با اینکه ساعات مطالعه ام زیاد شده است.

پاسخ به این سوال کمی پیچیده است.یعنی به علت دلایل مختلفی رشد تراز اتفاق نمی افتد.اما یک نکته مثبت هم در ثابت ماندن تراز آزمون وجود دارد. 

ابتدا  به نکته مثبت می پردازم تا کمی روحیه از دست رفته را بازیابی کنید.اگر در 2 یا 3 آزمون گذشته ترازتان ثابت مانده است شما پیشرفت داشته اید!!!!چرا؟؟؟؟؟؟؟به علت اینکه در آزمون های مهر ماه و به بعد به تعداد داوطلبان آزمون ها اضافه میشود.به خصوص در آزمون کنکوری ها که در سال چهارم برگزار می شود جمع زیادی از داوطلبان پشت کنکور از مهر ماه دوباره شروع به خواندن می کنند و با اضافه شدن رقبای جدی شما اگر همان تراز قبلی را هم کسب کرده باشید،پیشرفت کرده اید.حال به سراغ دلایل اصلی عدم رشد تراز یا همان پیشرفت درسی از روی تراز آزمون ها می رویم.

در ابتدا باید بدانید که شما برای رسیدن به هدفتان که همان بالاترین برداشت از مطالعه خود می باشد باید 4 مرحله را بگذرانید.

1-آموزش

2-تثبیت

3-تکرار

4-سرعت

در هر آزمونی می توان کمترین تراز و بیشترین تراز مختص به آن آزمون را به 4 بازه تقسیم کرد.

اگر تراز شما در هر بازه ای که قرار دارید رشد نمی کند باید به سراغ آن قسمت بروید و آن را اصلاح کنید.البته اگر مشاور حرفه ای کارنامه آزمون شما را بررسی کند به راحتی می تواند دلایل عدم پیشرفت شما را پیدا کند.به طور مثال دانش آموزی با میانگین تراز 5100 که از تابستان در آزمون قلم چی شرکت می کرد به بنده مراجعه کرد و با توصیه چند نکته کوچک در آزمون بعدی به تراز 5800 رسید.

یک داستان واقعی: در کارخانه ای مشکلی پیش آمده بود که مهندسان از سراسر جهان برای رفع نقص آن مراجعه نموده بودند و بعد از مدتها کار و زمان بسیار و باز وبسته کردن دستگاه ها نتوانسته بودند که مشکل را حل کنند.سر انجام یک استاد دانشگاه که پیرمرد سال خورده ای بود را برای حل مشکل دعوت کردند.او در ابتدای کار از مسئولین کارخانه چک سفید امضا در مقابل حل مشکل گرفته بود.استاد پس از یک روز قدم زدن در کارخانه روی یک قسمت از یک دستگاه کوچک را ضربدر زد و به تکنسین ها گفت که آن قسمت را تعویض کنند.بعد روی چک رقم یک میلیون دلار نوشت و به مدیران کارخانه گفت که برای پرداخت خود را اماده کنند.مدیران کارخانه از این رقم متعجب بودند.استاد گفت تعجب نکنید.این هزینه برای سال ها تجربه است.شما تقریبا 6 ماه است که با این مشکل روبرو هستید و کلیه متخصصان کشور را برای حل آن به اینجا دعوت کرده ولی هیچ کدام با وجود زمان بسیار زیادی که تلف کردند نتوانستند این مشکل را حل کنند.برای ضربدر 1 دلار و برای سال ها تجربه بقیه مبلغ چک که با هم میشود یک میلیون دلار!!!

 

درست است،گاهی قیمت یک تجربه و عیب یابی درست می تواند میلیون دلار بیارزد.یا اینکه با ارائه چند راهکار ساده یا منبع مطالعه شما رشد خوبی در آزمون ها داشته باشید.

بسیاری از دانش آموزان معدل بالا بعد از کنکور دلایل موفقیت دانش آموزان با معدل پایین تر را میپرسند ویک جواب برای آن ها می گویم.آن ها هوشمندانه تلاش کردند.

بین کار و تلاش و هوشمندانه تلاش کردن بسیار تفاوت وجود دارد.

برای رزرو مشاوره تلفنی یا حضوری با ما تماس بگیرید.02144174467-09208085905

کانال تلگرام ریاضی کنکور

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

دانلود برنامه ریزی درسی-معرفی منابع درسی و کنکور

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی