jadid

 

 

 

 

سلام

همه مشاوران و کنکوری ها از نوروز(عید)] به عنوان دوران طلایی جمع بندی نوروز نام می برند.حتی برای دانش آموزان سال یازدهم و. سال دهم نیز میتوان این زمان را به عنوان دوران طلایی مرور و جمع بندی معرفی کرد.سوالات  رایج داوطلبان در مورد اردوی نوروز و مطالعه در نوروز که از مشاوران تحصیلی می پرسند را پاسخ داده ایم.این سوالات،سوال شما نیز هست.

چرا باید در عید درس بخوانم؟

پاسخ به کنکوری ها: شما تا امروز حجم زیادی از مطالب سال چهارم(ترم اول) و قسمت بیشتر ترم دوم و پایه را مطالعه کرده اید.اگر کمی به کتاب ها و منابع تستی خود مراجعه کنید،خواهید دید که بسیاری از آن ها که اغلب شاما نکات ریز و فرمول ها میشود را فراموش کرده اید.قسمتی از دروس پایه را هنوز مطالعه نکرده اید و دروس پیش دانشگاهی که در اسفند تدریس شده است هنوز به مرحله تفهیم و تست زنی نرسیده است.بنابراین حتما باید این موارد را در دوران طلایی نوروز با یک برنامه ریزی منظم،جمع بندی کنید.چون بعد از عید دبیران گرامی دروس باقی مانده را به سرعت تدریس می کنند و بعد هم امتحانات خرداد و ماه مبارک رمضان در پیش است.بنابراین وقت زیادی برای جمع بندی و مرور نخواهید داشت.

پاسخ به سال دهم و سال یازدهم: دوستان عزیزم!با توجه به تغییرات کتب درسی معلوم نیست که چه اتفاقاتی برای شما در پیش هست.تا جایی که آموزش و پرورش اعلام کرده است شما در سال دوازدهم علاوه بر کنکور،در تمام دروس باید امتحان نهایی بدهید.بنابراین سال دوازدهم برای شما به اندازه کافی دارای سختی است.پس با کوله باری از مطالب خوانده نشده به سال بعد نروید.تمام مطالب و مباحث کتاب را همین امروز شروع به حل و تست زدن کنید.

نحوه جمع بندی دروس در عید چگونه است؟

برای دانش آموزان،فارغ التحصیلان،دانش آموزان سال یازدهم و دهم باید روش های متفاوتی اتخاذ شود که در مقالات بعدی به آن ها خواهیم پرداخت.

آیا با مرور و درس خواندن صحیح در عید می توان رتبه خوبی در کنکور کسب کرد؟

در سال های قبل شاهد بودیم بسیاری از دانش آموزان در دوران طلایی نوروز با استفاده صحیح از وقت و برنامه ریزی بعد از عید با جهش تراز قابل توجهی روبرو بوده اند.برعکس آن را هم به تعداد زیاد دیده ایم.دانش آموزی با تراز و معدل بالا در عید درس نخوانده و با فراموش کردن مطالب در آزمون های بعدی افت شدید پیدا کرده است.

من سال یازدهم هستم،اگر برای رشته پزشکی و دندانپزشکی بخواهم ادامه تحصیل بدهم؛در عید چگونه باید درس بخوانم؟

حتما.به دلایل متعدد که در بالا به برخی از آن ها اشاره شد و مقالات بعدی که ارائه خواهم کرد را مطالعه نمایید.

فرزند من در عید به مسافرت نمی آید و می خواهد در اردوی عید شرکت کند.آیا شرکت در اردوی نوروزی برای داوطلب کنکور ضروری است؟

شرکت در اردوی نوروز ضروری نیست.حتی اگر خانواده ای در منزل بماند و شرایط را مهیا کند،دانش آموز بهتر از هر اردو و کلاسی نتیجه خواهد گرفت.

آیا می توان در منزل با برنامه مطالعاتی و برنامه ریزی صحیح نتیجه گرفت؟

صد در صد.اگر برنامه ریزی صحیح داشته باشید و خانواده شرایط را از لحاظ آرامش و دید و بازدید ها مهیا کند نتیجه خواهید گرفت.

در آزمون های جمع بندی نوروز شرکت کنم؟

بله.آزمون همیشه قسمتی از فرآیند یادگیری و اشکال یابی است.با آزمون و تحلیل آزمون شما می توانید اشکالات مطالعاتی،ضعف ها و .... را هم پیدا کنید و به فکر حل آن باشید.

ادامه دارد.....

برای دیدن منابع آموزشی-کتاب ها-جزوات آموزشی و مشاوره ای به سایت فروشگاه نشر مکتب آروین سر بزنید.کافیست کلیک کنید.

sanjeshorg

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

دانلود برنامه ریزی درسی-معرفی منابع درسی و کنکور

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی