jadid

 

معمولا دانش آموزان به خصوص دانش آموزان کنکوری و سال چهارم بعد از امتحانات دی ماه احساس خستگی می کنند و یا اینکه مانند قبل با انگیزه و پر انرژی نیستند.

اغلب دانش آموزان با کم شدن توان روحی و جسمی در این دوران دست و پنجه نرم می کنند و گاهی این روحیه ناامیدی به قدری زیاد می شود که به خاطر استرس زیاد کنکور را به سال بعد واگذار می کنند.

چگونه می توان از خستگی روحی و خستگی جسمی در ایام باقی مانده رها شد و با انرژی اولیه شروع به درس خواندن کرد؟

با توجه به اینکه دانش آموزان کنکوری از تیر ماه شروه به درس خواندن کرده و تقریبا 6 ماه ار ماراتن کنکور را دویده اند،احساس خستگی در آن ها طبیعی است.خستگی جسمی معمولا با 2 روز استراحت متوالی،رفتن به کوه،طبیعت و استخر و انجام حرکات روزانه نرمشی و کششی-تغذیه مناسب(استفاده از میوه ها و سبزیجات تازه-قرص های مکمل و....) رفع میشود. برای اطلاع بیشتر از نحوه تغذیه مطالب مفید تغذیه را در سایت مطالعه کنید.

بنابراین به قسمت دوم می پردازیم که شامل خستگی روحی می شود.اما خستگی فکری یا روحی را چگونه می توان رفع کرد؟

ابتدا باید عواملی که باعث ایجاد این نوع خستگی شده اند را پیدا کنیم.

بسیاری از دانش آموزان به علت رشد نکردن تراز،درصد یا حتی افت تحصیلی که در دی ماه برایشان ایجاد می شود دچار نوعی افسردگی می شوند که من از آن به افسردگی پس از شکست تعبیر می کنم.

فکر می کنند که اگر باز هم تلاش کنند،نتیجه نمی گیرند.به این دوستان پیشنهاد می شود در نوع مطالعه ،منابع آموزشی،کلاس هایی که شرکت می کنند،نوع تست زدن و .... تجدید نظر کنند.

اگر واقعا شخصی مطالعه کند و نتیجه نگیرد باید علل ان را یافت.برای پیدا کردن روش صحیح مطالعه می توانید از مشاور کنکور و مشاور تحصیلی کمک بگیرید.گاهی بامعرفی یک کتاب تست یا کتاب کمک آموزشی شاهد خواهید بود که راندمان کارتان چقدر بهبود یافته است.

در بسیاری موارد دانش آموز نحوه آزمون دادن را بلد نیست.یعنی تمام کارها را اصولی انجام می دهد و درس می خواند اما در جلسه آزمون نمی تواند از علم خود درست بهره برداری کند و نتیجه نمی گیرد؛و بعد از چند شکست تصمیم به تلاش نکردن می گیرد.

البته عوامل دیگری هم وجود دارند که باعث دلسردی در این دوران می شوند.رسیدن نوروز و تکاپوی اطرافیان برای خرید و..... اما دانش آموز عزیز کافیست فقط به این نکته فکر کنی که فقط یک سال است که شما باید از برخی خوشی ها و تفریحات خود چشم بپوشی و بعد از آن وارد مرحله جدیدی از زندگی خواهی شد.حالا اگر دانشجوی رشته های خوب پزشکی یا مهندسی یا علوم انسانی باشی،منزلت شما در چشم اقوام و اطرافیان چند برابر خواهد شد.پس بهتر است که یک سال به خودت سختی بدهی و سال های بعدی زندگی ات،نتیجه آن را برداشت کنی.پس بدون استرس،با تغذیه مناسب و کمی ورزش روزانه و با برنامه ریزی درست به سوی هدف خود،گام بردار.

برای دیدن محصولات آموزشی و بهترین منابع انتشارات مکتب آروین کافیست اینجا یا روی تصویر پایین کلیک کنید.

sanjeshorg

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی-مشاوره درسی-مشاوره کنکور

معرفی رشته های دانشگاهی و رتبه قبولی-معرفی رشته دبیرستان

دانلود برنامه ریزی درسی-معرفی منابع درسی و کنکور

 

خرید محصولات آموزشی نشر مکتب آروین 

منابع کنکور-فیلم های آموزشی-کتاب کمک درسی-کتاب تست-کتاب برنامه ریزی-کتاب کار

پرفروش ترینها

تازه ها

مقطع دبیرستان و کنکور

ویدیوهای آموزشی